A A A
drukuj

W tym banku Twoi znajomi mają kredyt

Data publikacji: 2015.02.09 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
1.2/5

Największy polski bank PKO BP jest najchętniej wybierany przez osoby, które chcą sfinansować zakup lub budowę nieruchomości. Niskie koszty kredytu, duża elastyczność i możliwość spłaty nawet przez 35 lat powoduje, że hipoteka PKO BP jest najpopularniejszym produktem tego typu na rynku.

Fot: hipoteka w PKO BP

Prawie 90 mld zotych. To wartość kredytów hipotecznych na koniec września 2014 roku (są to najnowsze dostępne dane) udzielonych przez bank PKO BP. Patrząc na cały rynek PKO BP nie ma sobie równych. Na koniec trzeciego kwartału 2014 r. wartość wszystkich kredytów udzielonych przez banki w Polsce to bowiem 351,8 mld zł.

I choć PKO BP wciąż postrzegany jest przez pryzmat banku dla starszego, konserwatywnego klienta, to coraz więcej młodych ludzi korzysta z jego usług. Szczególnie z produktów hipotecznych. Od dawna honoruje różne źródła dochodu, a szeroka oferta finansowania powoduje, że z miesiąca na miesiąc marka PKO umacnia swoją pozycję na polskim rynku zwiększając regularnie liczbę klientów, zwłaszcza hipotecznych.

Do 20 lutego specjalne warunki!

A może ich być jeszcze więcej. Wszystko za sprawą specjalnej promocji. Do 20 lutego PKO BP organizuje Dni Otwarte Kredytów Hipotecznych. Klienci, którzy odwiedzą w tym czasie placówkę banku maja szansę na wyjątkowo tani kredyt, z marżą od 1,3 proc. i zerową prowizją. Wystarczy do 20 marca złożyć kompletny wniosek o kredyt hipoteczny i podpisać umowę kredytu w ciągu 30 dni licząc od dnia podjęcia decyzji kredytowej.

Kredyt na 35 lat + wakacje kredytowe

W ramach oferty Własny Kąt bank PKO BP skredytuje nawet 90 proc. wartości nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania to 35 lat. Raz w roku każdy klient może skorzystać z wakacji kredytowych, czyli możliwości zawieszenia spłaty jednej raty. Niezwykle ciekawa jest też propozycja karencji w spłacie, która może trwać do 36 miesięcy. To rozwiązanie szczególnie interesujące dla klientów, kupujących nieruchomość w budowie. Pozwala zaoszczędzić na kosztach kredytu. W okresie karencji klient spłaca tylko odsetki.

Kredyt Własny Kąt przeznaczony jest przede wszystkim na zakup nieruchomości (domu, mieszkania lub działki) ale pieniądze mogą być też wykorzystane na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku. Ciekawą opcją jest możliwość przeznaczenia nawet 1/4 kwoty kredytu na dowolny cel. Można sfinansować nią np. kartę kredytową lub kupno nowego samochodu.

Ale to jeszcze nie wszystko. PKO BP wspiera rodziny. Wszyscy, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny – dla przypomnienia – przysługuje rodzinom, w której jest minimum trójka dzieci – mogą skorzystać z obniżonej o połowę prowizji (w stosunku do oferty standardowej). Dodatkowo bank nie będzie kazał płacić za kontrole nieruchomości: przed zawarciem umowy, przed wypłatą transzy kredytu, a także w momencie wypłaty ostatniej transzy. Ta niespotykana promocja dla dużej rodziny dostępna jest do 31 sierpnia 2016 roku.

Promocje są szczególnie atrakcyjne w stosunku do oferty standardowej. W tej prowizja może wynieść nawet 3,5 proc. wartości całego kredytu.

Kredyt na pierwsze mieszkanie

Ale oferta kredytowa PKO BP to nie tylko Własny Kąt Hipoteczny. Bank ma w swojej ofercie także Kredyt Hipoteczny MDM, czyli specjalny produkt dla singli, osób do 35 roku w związku małżeńskim oraz dla tych, którzy samodzielnie wychowują dzieci. Co ważne, kredyt taki może być udzielony na zakup pierwszego mieszkania lub domu.

Niezwykłym produktem jest Kredyt Hipoteczny MIX. To połączenie zwykłego kredytu hipotecznego z pożyczką na dowolny cel. W tym wariancie bank może pożyczyć pieniądze zarówno na zakup mieszkania jak i na luksusowe wakacje albo samochód. W obu przypadkach zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

PKO BP jest jednym z niewielu banków na polskim rynku, który ma tak szeroką ofertę finansowania zakupu nieruchomości. Kredyt nie jest najtańszy w porównaniu do propozycji konkurencji jednak jego niewątpliwą zaletą jest duża dostępność. Bo tylko taki potentat jak PKO BP jest w stanie zaproponować ofertę praktycznie dla każdego klienta.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »