A A A
drukuj

Nowa odsłona Kantoru Walutowego Alior Banku

Data publikacji: 2019.07.09 godz. 14:48

artykuł sponsorowany

OCENA
4,0/5

Od przyszłego poniedziałku użytkownicy Kantoru Walutowego Alior Banku łatwo i szybko: kupią przed podróżą ubezpieczenie turystyczne dla siebie i rodziny, na wakacjach zapłacą jedną kartą w dowolnej walucie bez opłat za przewalutowanie, a po powrocie rozliczą z przyjaciółmi koszty wspólnych rachunków. Rozszerzony wachlarz funkcjonalności to jednak nie koniec udogodnień – Kantor zyska jeszcze bardziej intuicyjny interfejs, a niedługo będzie dostępny poprzez nową aplikację mobilną.

Fot: Kantor Walutowy Alior Bank

Funkcjonalny i bezpieczny
Kantor Walutowy Alior Banku zostanie wzbogacony o szereg dodatkowych funkcjonalności. Poprzez serwis transakcyjny użytkownicy będą mogli bezpośrednio dzielić się między sobą płatnościami, przesyłać przelewy wpisując jedynie numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy, prosić o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku, a także sprawdzić status operacji, takich jak zlecenia wymiany walut czy transakcje z blokadą. Ponadto, klienci Kantoru bez kłopotu zarządzą kanałami dostępu i dopasują ustawienia powiadomień.
Z poziomu serwisu użytkownicy kupią też ubezpieczenie turystyczne PZU Pomoc w podróży. Oferta będzie dostępna w trzech wariantach, a klient będzie mógł ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i współtowarzyszy wyprawy.

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

– Kantor Walutowy Alior Banku to połączenie funkcjonalności, które oferują fintechy, z przewagami konkurencyjnymi banku: gwarancją bezpieczeństwa, jaką daje jedna z najsilniej kontrolowanych instytucji na rynku, dużym kapitałem, który pozwala na np. zaoferowanie transakcji z blokadą, czy bogatym zapleczem
w postaci bankomatów, oddziałów i infolinii. Co ważne, udostępniamy nasze usługi każdemu, nie wymagając posiadania dodatkowych produktów w Alior Banku – powiedział Tomasz Dośpiał, dyrektor działu walutowych platform transakcyjnych Alior Banku.

Płatność nową kartą w blisko 160 walutach
Oferta produktowa Kantoru zostanie wzbogacona o Kartę Wielowalutową. Karta ta umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym. Płatności w pozostałych walutach rozliczane są po kursie Mastercard z rachunku EURO bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji.
W karcie zastosowano mechanizm automatycznego wyboru waluty płatności – karta sama rozpozna walutę,
w której dokonywana jest transakcja, i rozliczy ją na odpowiednich rachunkach.

Kartą Wielowalutową użytkownik Kantoru nie tylko zapłaci w hotelu, restauracji czy sklepie, ale – jeśli zajdzie taka potrzeba – wypłaci gotówkę bezpośrednio z rachunku w danej walucie. Taka karta jest także korzystnym rozwiązaniem dla osób robiących zakupy online w zagranicznych sklepach i serwisach zakupowych. Możną się nią posługiwać w ramach płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay. Jest bezpłatna przez cały okres ważności, tj. 4 lata, jeśli klient wykona nią dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy od zamówienia karty, jeśli tego nie zrobi, zapłaci jednorazowo 15 zł. Karta będzie wydawana wszystkim użytkownikom Kantoru Walutowego i zastąpi obecne „plastiki”, które będą aktywne do końca swojego terminu ważności.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Intuicyjny i wygodny
Kantor zyska także nowy wygląd – został zaprojektowany w taki sposób, by jego obsługa była jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. Strony portalu informacyjnego i transakcyjnego staną się w pełni responsywne, dzięki czemu dostosują się do urządzenia, na którym będą wyświetlane przez użytkownika. Niedługo Kantor udostępni również swoją aplikację mobilną w nowej odsłonie z intuicyjnym dostępem do funkcjonalności.
W najbliższych planach jest też umożliwienie użytkownikom zasilenia rachunku dowolną kartą debetową lub kredytową.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Kantor Walutowy Alior Banku – od 2012 r. umożliwia użytkownikom m.in.: wymianę środków i przesyłanie ich dalej bezpłatnym przelewem, a także wykonywanie tzw. transakcji z blokadą, stosowanych w przypadku, gdy kwota transakcji przekracza saldo środków na rachunku. Rejestracja, prowadzenie rachunków walutowych, przelewy walutowe wymienionych środków, a także pierwsza wypłata gotówki z bankomatu w danym miesiącu bez ograniczenia kwotowego są bezpłatne. Wymiana walut między rachunkami bankowymi klienta odbywa się natychmiastowo. Kantor wyróżnia bezpieczeństwo transakcji – zgromadzone w nim środki są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a działalność samej instytucji nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego. Do korzystania z usług Kantoru przekonało się dotychczas już ponad 330 tys. klientów indywidualnych i biznesowych.

 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »