A A A
drukuj

Nowe standardy w ubezpieczeniach: PZU zmienia rynek

Data publikacji: 2014.12.04 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
3,5/5

Ubezpieczenie komunikacyjne – produkt, który z racji jego ustawowego przymusu jest nam bardzo znany. Niezmiennie od lat, kluczowym czynnikiem, który decyduje o jego wyborze, jest cena. Pewnie do momentu, kiedy zdarzy nam się stłuczka. 

Fot: ubezpieczenie oc

"summary">Kończy Ci się OC? 
Zamów kontakt z doradcą

Wypadek komunikacyjny często jednak nie pozwala nam poznać ubezpieczyciela z najlepszej strony. Okazuje się bowiem, że na oględziny samochodu musimy czekać kilka dni, a przez tydzień firma ubezpieczeniowa usiłuje nam wmówić, że wszystkie uszkodzenie już były, a jazda bez maski w zasadzie też jest możliwa. Kwota odskodowania sprawia wrażenie jakby była zadatkiem,aA korespondencję prowadzić mamy z ubezpieczycielem, którego najbliższa siedziba jest na drugim końcu Polski, bo nasz agent akurat zlikwidował swoje stoisko z ubezpieczeniami. 

Wybór OC (nie) jest prosty

Choć cena w przypadku OC/AC jest dla nas kluczową rzeczą, to co raz bardziej sprawdzamy ogólną pewność we współpracy z firmą ubezpieczeniową. Cenimy sobie bezproblemowy kontakt z ubezpieczycielem i zależy nam również na tym, byśmy nie musieli czekać na pieniądze z tytuł ubezpieczenia. Jak pokazują najnowsze propozycje firm oferujących OC/AC, można wybrać kompleksową usługę i mieć pewność, że nie zostaniemy z problemami sami.

Nadchodzi rewolucja?

Warto tutaj odwołać się do doświadczeń osób, które już posiadają OC. Okaże się wtedy, że najczęściej wybieramy ofertę PZU.

Ranking przygotowany przez serwis ocsamochodu.pl pokazuje, że PZU pod względem wielu kryteriów plasuje się w czołówce firm ubezpieczeniowych.

Najstarszy ubezpieczyciel w Polsce nadal jest głównym graczem na rynku i to on zmienia ubezpieczenia komunikacyjne w kierunku lepszej współpracy z posiadaczami OC. Widać to także po nowych ofertach i promocjach, dostępnych w ramach ubezpieczeń, które stają się co raz bardziej kompleksowe i nadążają za oczekiwaniami najbardziej wybrednych klientów. Jedną z promocji jest najnowsza propozycja PZU, która polega na tym, że ubezpieczyciel będzie własnoręczne likwidował nie tylko szkody spowodowane przez swoich klientów (czy to z polis AC, czy z OC), lecz również będzie naprawiał im samochody, gdy zawinił ktoś inny. Jak na lidera przystało, PZU wyznacza więc nowe standardy w obsłudze klienta. 

Jakość a cena

65% osób , które pozostawiły swoje opinie w serwisie opinie24.pl, ocenia pozytywnie przejrzystość umowy, a 51% ocenia pozytywne same produkty firmy PZU. Na fakt ten wpływa zapewne cena, która plasuje PZU w środku firm oferujących OC.

Warto również wspomnieć o dodatkowych usługach, dostępnych w ramach kompleksowego ubezpieczenia PZU, takich jak:

  • PZU Auto Pomoc
  • PZU AutoSzyba
  • Minicasco
  • NNW Max
  • PZU Ochrona Zniżek

Komentarze

comments powered by Disqus