A A A
drukuj

Ma być prosto i czytelnie!

Data publikacji: 2014.10.17 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
5,0/5

Klient nie musi się zastanawiać, ile będzie musiał zapłacić odsetek, czy jaka jest wysokość prowizji, bo za każdy pożyczony 1000 zł zobowiązany jest zwrócić 15 zł. Gdzie znajdziemy taki kredyt?

Fot: kredyt prostoliczony

"summary">Nie masz głowy do regulaminów?
Weź kredyt na prostych zasadach

I to jest kredyt! – takim hasłem reklamowym w mediach próbuje zaistnieć Credit Agricole ze swoim nowym produktem kredytowym, PROSTOliczonym kredytem gotówkowym.

Koszt zawsze taki sam

Według tego przekazu, klient nie musi się zastanawiać ile będzie musiał zapłacić odsetek, jaka jest wysokość prowizji, ile wynosi oprocentowanie nominalne a ile rzeczywiste. Najważniejsza dla niego informacja jest taka, że za każdy pożyczony 1000 PLN zobowiązany jest zwrócić 15 PLN. Sprawdziliśmy. Faktycznie tak jest. Warunki te obowiązują w przypadku zaciągnięcia zobowiązania i wykupienia obligatoryjnego ubezpieczenia na życie.

Kwota kredytu, o jaką może się starać pożyczkobiorca, według informacji uzyskanych od doradcy bankowego wynosi od 500 do aż 120 000 PLN. Okres na jaki może zostać rozłożone zobowiązanie, waha się pomiędzy 2 a 72 miesiące i jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb klienta i jego możliwości finansowych. 

Kredyt dla każdego?

To co zasługuje na uwagę w tym produkcie to fakt, że do wniosku mogą przystąpić maksymalnie 4 osoby i nie muszą być one ze sobą spokrewnione, natomiast wymagany minimalny dochód wynosi tylko 600 PLN netto. Bank akceptuje różne formy uzyskiwania dochodu, począwszy od umowy o pracę, poprzez działalność gospodarczą, aż do dochodu uzyskanego w wyniku wynajmu nieruchomości. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło/zlecenie, oraz emeryci i renciści także mogą starać się o kredyt.

W przypadku kwoty kredytu powyżej 30 000 PLN, bank wymaga zgody współmałżonka (jeśli małżonkowie nie posiadają rozdzielności majątkowej). Obwarowanie jest o tyle ciekawe i pro klienckie, że spora część konkurencji takiej zgody potrzebuje już przy kwocie 20 000 PLN.

Dla osób, które chcą się czuć bezpiecznie podczas spłaty zobowiązania, instytucja finansowa przygotowała dobrowolną ochronę w przypadku: utraty pracy, czasowej niezdolności do pracy i poważnych zachorowań.

Bank zwróci część raty

W przypadku zdecydowania się na otwarcie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego (nie ma wymogu przelewu wynagrodzenia) i założenia zlecenia stałego dotyczącego spłaty kredytu, bank co miesiąc zwraca 3% wysokości miesięcznej raty. O ile przy kwocie kilku tysięcy złotych nie są to duże zyski, o tyle przy kredycie kilkudziesięciu tysięcy tworzy się całkiem pokaźna suma.

Sposób na klienta?  Produkt ma być czytelny i zrozumiały, a nie budzić lęk i podejrzliwość. Tak przemyślane rozwiązania mają szansę zdobyć rynek i zaufanie konsumentów.

Poznaj więcej szczegółów. Zapytaj doradcę o kredyt prostoliczony 

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »