A A A
drukuj

Rozsądne wsparcie świątecznego budżetu

Data publikacji: 2015.12.14 godz. 08:32

artykuł sponsorowany

OCENA
4,0/5

Z raportu Deloitte wynika, że w zeszłym roku wydaliśmy na święta około 1126 zł. Z kolei dane BIK wskazują, że co trzecia pożyczka na kwotę mniejszą niż 4 tys. zł zaciągana jest w sektorze pozabankowym. Wciąż zwiększa się liczba osób wybierających taką ofertę. To już 9,8 proc. ogółu społeczeństwa posiadającego zobowiązania w instytucjach finansowych. Tendencja nasila się szczególnie okresie przedświątecznym i noworocznym.

Fot: Rozsądne wsparcie świątecznego budżetu

Przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z dużym nakładem finansowym, co sprawia, że Polacy chętniej zaciągają szybkie pożyczki internetowe. Można i trzeba odkładać oszczędności na świąteczne wydatki przez cały rok i przygotować się do nich zawczasu, jednak nie zawsze na nie starcza. W ramach tworzenia świątecznego budżetu można też ustalić z rodziną limit wydatków na pojedynczy prezent. Kiedy jednak wciąż brakuje funduszy szybki zastrzyk gotówki może okazać się dobrym i co istotne wygodnym rozwiązaniem.

Pożyczki gotówkowe zaciągane przez internet stają się coraz bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Takie platformy jak Kredito24.pl czy Pandamoney.pl posiadają kalkulatory pozwalające określić kwotę pożyczki i okres jej spłaty oraz oszacować wszystkie dodatkowe opłaty. Tymczasem badanie zdolności kredytowej w instytucjach bankowych jest bardzo wnikliwie, w efekcie czego proces kredytowy się wydłuża a wiele wniosków zostaje odrzuconych. Na kredyt bankowy nie mogą liczyć osoby mające zbyt niskie dochody, bezrobotne bądź zadłużone. Firmy pożyczkowe ograniczają kwestie formalne, dbając jednak o to, by udzielać pożyczek osobom mogącym w przyszłości bez problemu je spłacać. Do odpowiedniej oceny ryzyka i ograniczenia możliwości nadmiernego zadłużania się klientów, wykorzystywany jest zaawansowany, oparty o Big Data modelu scoringu, który na podstawie analizy 20 000 danych jest w stanie w bardzo krótkim czasie wydać decyzję i przelać środki na konto klienta. To autorska koncepcja Kreditechu, która sprawia, że do otrzymania pożyczki wystarczy dowód osobisty oraz wypełnienie prostego formularza, a decyzja o jej przyznaniu bądź odmowie zapada niemal natychmiast.

Na pożyczki online często decydują się osoby ceniące sobie anonimowość i dyskrecję przy pożyczaniu pieniędzy. Klienci korzystający z takich usług doceniają także błyskawiczną wypłatę pieniędzy na konto. Polacy nie boją się już pożyczek, bo dzięki nim mogą realizować plany i potrzeby, na które chwilowo brak im środków, nie zapominając jednak, że każdy dług trzeba spłacić. Edukacja finansowa społeczeństwa jest na coraz wyższym poziomie. W internecie pożycza coraz bardziej świadomy konsument, często posiadający już inne zobowiązania kredytowe, który potrafi rozsądnie planować finanse. Potrzeby klientów kreować będą dalszy kierunek rozwoju rynku pożyczek a zmiany będą szły w stronę rozwiązań dostarczanych głównie drogą internetową. Szacuje się, że na koniec tego roku sektor pożyczek poza bankowych osiągnie wartość 5,1 mld zł. Do dziś zaciągnęło je już ponad 1,3 mln Polaków.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka przekorzystna w PEKAO S.A »