A A A
drukuj

O tym jest głośno: Konto 360 od Banku Millenium

Data publikacji: 2014.10.22 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
3,9/5

Ciekawa kampania reklamowa i nietuzinkowy produkt. Bank Millennium rusza z ofensywą nowej oferty konta.

Fot: konto 360

Promocja na miarę czasów/h3>

Bankowi specjaliści od marketingu do promocji  produktów zatrudniają coraz to nowych gwiazdorów. Nie dziwią więc nazwiska znanych aktorów czy telewizyjnych prezenterów. Dlatego, gdy Bank Millennium postawił na Radosława Kotarskiego, znanego z internetowego kanału video „Polimaty”, wśród marketingowców, ale i klientów banków, zawrzało.

Jednak, co widać po pierwszych opiniach związanych z kampanią, udało się. Kotarski sprytnie potrafi połączyć tradycję (tak ważną dla wizerunku produktów bankowych), z nowoczesnością. I właśnie dlatego na pierwszy ogień idzie Konto 360°. Nazwa, jak przekonują spece Banku Millennium ma nawiązywać do wszechstronności tego rachunku. 

Wartością dla klienta jest dostępny za darmo przez rok pakiet assistance. Potem trzeba zapłacić 4,99 zł miesięcznie. Pakiet obejmuje pomoc medyczną, domową i z zakresu IT. Dołożenie pakietu assistance do konta jest krokiem dość niezwykłym. Konkurencyjne banki dość szybko wycofywały się z takiej oferty. Jak bowiem sprawdzono, Polacy wciąż wolą dostać „żywą gotówkę” jako zwrot na konto albo zniżkę konkretnej wartości zamiast ubezpieczenia.

Korzyści na okrągło

Konto 360° występuje w 3 wariantach: junior (dla osób do 18 roku życia), student (osoby w wieku 18-26 lat) oraz „standardowym”. W standardzie, według tabeli opłat i prowizji zapłacimy 8 zł za prowadzenie konta, 7 zł za kartę, do 5 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Można jednak tych opłat – i to wszystkich od razu – uniknąć, spełniając dwa warunki. Po pierwsze należy zasilić rachunek wpływami zewnętrznymi o łącznej kwocie min. 1000 zł. Po drugie wykonać min. jedną transakcję za pomocą karty debetowej. W przypadku konta junior i student warunek z przelewaniem pieniędzy jest zniesiony.

W koncie 360° zapłacimy (warunek to wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł i jedna płatność kartą):

  • 0 zł za prowadzenie konta 
  • 0 zł za kartę do konta
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą

Ponadto nie zapłacimy za:

  • zlecenia stałe
  • krajowe przelewy w złotych przez internet i mobilne
  • przelewy na e-mail lub telefon
  • „Pakiet Bardzo Pomocny” przez okres 12 miesięcy od otwarcia konta

Przelew na numer telefonu lub e-mail

Konto 360° oferuje też inne bonusy. To np. przelewy, w których podajemy numer telefonu odbiorcy lub adres e-mail zamiast numeru konta.

Klienci, którzy zdecydują się na ofertę Banku Millennium mogą skorzystać ze specjalnej oferty depozytowej. Chodzi tu przede wszystkim o konto oszczędnościowe. Posiadacz konta 360° składając środki na koncie oszczędnościowym, uzyska nawet 3 proc. w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie obowiązuje do kwoty 50 000 złotych. 

Ponadto klienci mogą wnioskować o limit w koncie i korzystać z dodatkowych środków wolnych od odsetek do 7 dni w każdym miesiącu.

Polimaty - Millematy

Wystarczy mieć nadzieję, że liczba klientów zainteresowanych nowym kontem Banku Millennium będzie na tyle duża, że bankierzy stwierdzą, że warto utrzymywać kontrakt z Radosławem Kotarskim. Reklamy z jego udziałem są na najwyższym poziomie, a kampanie prowadzone w mediach społecznościowych (m.in. poprzez youtube) są na tyle dobre, że nie ma się nawet do czego przyczepić.  W konkursowych odcinkach Millematów ukryte są zagadki, wystarczy odgadnąć kod i odebrać nagrodę. Co ciekawe, nagdory dzielone są po równo wśród pierwszych 100 osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi. I tak odcinek po odcinku, póki Bank Millennium nie rozda 360 000 złotych. 

 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »