A A A
drukuj

W którym banku dostaniesz cashback do konta?

Data publikacji: 2016.02.09 godz. 14:04
OCENA
5,0/5

Moneyback, bo tak właściwie nazywa to, co ludzie nazywają cash backiem, powoli zanika. Na szczęście na rynku wciąż jest kilka kont bankowych, które pozwalają zyskać nawet 700 zł rocznie! 

Fot: W którym banku dostaniesz cashback do konta?

Takie czynniki jak spadek oprocentowania kredytów i obniżka opłat interchange, znacząco wpłynęły na ofertę kont bankowych oraz kart płatniczych. Posiadacze ROR-ów już teraz mogą odczuć kolejny wzrost opłat, który jest związany z wprowadzeniem podatku bankowego. Zmiany są widoczne również wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę moneyback dla osób płacących kartą debetową. Jeszcze dwa - trzy lata temu, prawie każdy wiodący bank proponował taką nagrodę w formie "cashbacku". Obecnie konta zapewniające zwrot pieniędzy za zakupy są już rzadkością. Mimo tego, udało nam się znaleźć rachunki, które wciąż zapewniają sporą premię.

Alior Bank wypłaca do 400 zł, a klient Getina otrzyma nawet 700 zł
Okazuje się, że bardzo ciekawe propozycje kont ze zwrotem za zakupy (moneybackiem) ma Alior Bank i Getin Bank. W porównaniu warto też uwzględnić nową promocję dla eKonta Mobilnego z mBanku (patrz poniższa tabela). Wysoki zwrot za zakupy kartą debetową oferuje również Toyota Bank w ramach Konta Jedynego (5% - 10% kosztu paliwa, max. 600 zł/rok). Problem polega na tym, że premia jest dostępna tylko dla osób, które oprócz odpowiedniej wartości transakcji bezgotówkowych (min. 500 zł/m-c), zapewnią wymagane saldo na rachunku (min. 1000 zł) i zdeponują przynajmniej 10 000 zł w Toyota Banku.
Getin Bank oferuje zwrot za paliwo bez konieczności spełniania takich warunków (patrz poniższe zestawienie). Posiadacze popularnego konta Getin UP otrzymają 5% zwrotu za zakupy ze stacji Orlen (max. 600 zł/rok i 50 zł/m-c), które zostały opłacone kartą debetową. Osoby przenoszące konto z innego banku, dodatkowo uzyskają 100 zł w formie bonu do wydania na stacji Orlen. Warto podkreślić, że czas przystępowania do promocji „Tańsze Paliwo na ORLEN” kończy się 29 lutego 2016 r.
Alior Bank ma natomiast sprawdzoną propozycję dla osób, które chcą uzyskać zwrot za zakupy spożywcze. Posiadacze Konta Rozsądnego zarobią równowartość 3% kwoty wydanej w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (wymagana zapłata kartą debetową lub aplikacją iKASA). Taka nagroda wynosi maksymalnie 50 zł miesięcznie i 400 zł w skali roku. Warto pamiętać, że premie są naliczane dla klientów Aliora, którzy regularnie przelewają pieniądze na swoje konto (patrz poniższa tabela).
W ramach nowej promocji mBanku, osoby otwierające eKonto Mobilne do 29 lutego 2016 roku, mogą łącznie zarobić 450 zł. Wspomniany bank płaci pięć miesięcznych premii za zakupy kartą debetową (2% transakcji, max. 50 zł/m-c). Posiadacze eKonta Mobilnego dodatkowo zarobią:

  • 10 zł za szybkie zalogowanie się do bankowości mobilnej po otwarciu rachunku
  • 40 zł jako dodatek do zwrotu otrzymywanego przez pięć kolejnych miesięcy
  • 50 zł za zakup każdego z czterech ubezpieczeń (OC, OC + AC, NNW Ochrona 24h Premium, polisa na wypadek nowotworu mWaleczni)

Osoby niezainteresowane ubezpieczeniami z oferty mBanku, niestety będą musiały zadowolić się niższą premią (maksimum 300 zł/rok).

Przykłady kont bankowych z wysokim moneybackiem
Nazwa rachunku O moneybacku Dodatkowe informacje Link do wniosku
Alior Bank
Konto Rozsądne
3% zwrotu za zakupy spożywcze
opłacone przy pomocy karty debetowej
lub aplikacji iKASA (zwrot tylko przy regularnych wpływach na konto).
Maksymalny limit premii to 50 zł/m-c lub 400 zł/rok.
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c,
jeżeli na ROR jest przelewane wynagrodzenie,
emerytura, renta lub stypendium - inaczej 8 zł/m-c
Opłata za użytkowanie karty: 5 zł/m-c,
jeżeli na ROR jest przelewane wynagrodzenie,
emerytura, renta lub stypendium - inaczej 13 zł/m-c.
Opłata za wydanie karty: 10 zł
(naklejka PayPass - 15 zł).
Złóż wniosek »
Getin BankKonto osobiste Getin UP 5% zwrotu za zakupy ze stacji Orlen opłacone przy pomocy karty debetowej.
Maksymalny limit zwrotu to 50 zł/m-c.
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c
Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c,
jeżeli suma transakcji bezgotówkowych
wynosi min. 300 zł - inaczej 6,99 zł/m-c.
Opłata nie pobierana od osób do 28 r.ż.
Osoby przenoszące konto z innego
banku dodatkowo otrzymają 100 zł na
zakup paliwa ze stacji Orlen.
W promocji mogą uczestniczyć osoby,
które przelewają wynagrodzenie min.
1000 zł/m-c i wykonują transakcje
bezgotówkowe o minimalnej wartości
300 zł/m-c. W promocji wezmą udział
tylko konta do 29 lutego 2016 r. 
 
mBankeKonto Mobilne 10 zł za otwarcie rachunku i zalogowanie się w ciągu 24 h
2% zwrotu za transakcje kartą płatniczą (max. 50 zł/m-c przez 5 miesięcy)
40 zł za aktywne używanie karty przez 5 miesięcy 
50 zł za zakup każdego z czterech ubezpieczeń (max. 150 zł)
Łączny limit premii to 450 zł.  
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c,
jeżeli miesięczny wpływ wynosi przynajmniej 1000 zł/m-c - inaczej 5 zł/m-c.
Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c,
jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 200 zł/m-c - inaczej 4 zł/m-c.
Zwrot 2% dla osób, które jednorazowo wpłacą na konto przynajmniej 1000 zł/m-c i wykonają transakcje bezgotówkowe o wartości min. 250 zł/m-c.
Do promocji można przystąpić do 29 lutego 2016 r.
 

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Na nagrody mogą też liczyć niektórzy posiadacze kart kredytowych …
Zmiany związane z obniżką opłat interchange i spadkiem stóp procentowych, wpłynęły też na ofertę kart kredytowych. Wiele banków zupełnie zrezygnowało z premii dla posiadaczy kart kredytowych. Jednym z chlubnych wyjątków jest Bank Millennium. Jego klienci mogą otrzymać premię, która jest dodatkiem do kart kredytowych:

  • Millennium Alfa (5% zwrotu za zakupy w wybranych sklepach partnerskich np. Apart, Empik, Cinema City, Inter Cars, Leroy Merlin i Go Sport, maksymalna wartość zwrotu to 760 zł rocznie)
  • Millennium Impresja (5% zwrotu za zakupy w wybranych sklepach partnerskich np. Apart, Empik, Piotr i Paweł, Bershka, Sephora, Zara i Massimo Dutti, maksymalna wartość zwrotu to 760 zł rocznie)

Warto nadmienić, że zwrot za zakupy opłacone kartą Millennium Alfa i Millennium Impresja, jest niezależny od innych promocji dla klientów banku. To znaczy, że osoby posiadające karty kredytowe wydane przez Millennium, mogą liczyć też na dodatkowe nagrody (np. w ramach programu rabatowego Buy&Smile).

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Komentarze

comments powered by Disqus