A A A
drukuj

W tych bankach kredyt bez zaświadczeń jest możliwy!

Data publikacji: 2017.01.04 godz. 16:49
OCENA
2,8/5

Pożyczanie pieniędzy bez zaświadczeń o dochodach, przez długi czas było domeną firm pozabankowych. Warto wiedzieć, że podobne rozwiązanie posiada również kilka banków.

Fot: Kredyty bez zaświadczeń - zestawienie

Silna presja ze strony firm pożyczkowych sprawiła, że niektóre banki postanowiły bardziej zaangażować się na rynku niewielkich kredytów gotówkowych. Komisja Nadzoru Finansowego w ramach aktualnej Rekomendacji T (z 2013 r.), przewidziała możliwość udzielania niektórych kredytów na uproszczonych zasadach. Kilka banków postanowiło wykorzystać rozwiązanie wprowadzone przez KNF. Klienci tych instytucji mogą otrzymać całkiem sporą kwotę, bez proszenia pracodawcy o zaświadczenie dotyczące zatrudnienia i dochodów.

W ramach promocji, „na dowód” można otrzymać nawet 200 000 zł …
Po przeanalizowaniu aktualnej oferty rynkowej okazuje się, że trzy wiodące banki przygotowały ciekawe oferty kredytów i pożyczek udzielanych bez zaświadczeń o dochodach (patrz poniższa tabela). Na wyróżnienie z pewnością zasługuje oferta Alior Banku. Wspomniana instytucja proponuje między innymi „Pożyczkę 4,9%”, której posiadacz bez zaświadczeń o dochodach może otrzymać nawet 200 000 zł. W przypadku kwoty nieprzekraczającej 15 000 zł, dodatkowo obowiązują promocyjne warunki (oprocentowanie: 4,90% i prowizja przygotowawcza: 6,00%). Warto jednak zwrócić uwagę, że uproszczona procedura kredytowa dotyczy tylko osób, które wcześniej miały relacje z bankiem i posiadają dochody uzyskiwane np. w ramach umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Co ważne, promocyjna Pożyczka 4,9% została przeznaczona dla klientów aktualnie nieposiadających innego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego w Alior Banku. Sporym ułatwieniem jest możliwość zaciągnięcia promocyjnej pożyczki bez wychodzenia z domu.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Podobne ograniczenia nie dotyczą innej oferty Aliora - Pożyczki 5% z gwarancją. W ramach wspomnianej pożyczki, bank wypłaca do 4000 zł na podstawie oświadczenia o dochodach oraz historii konta osobistego. Podobnie jak w przypadku Pożyczki 4,9%, klient nie musi kupować ubezpieczenia i otwierać nowego rachunku. Dodatkową zaletą Pożyczki 5% jest gwarancja najniższej raty i możliwość otrzymania środków bez wychodzenia z domu.
Getin Bank bez zaświadczeń pożycza kwotę znacznie większą niż 4000 zł. Na podstawie oświadczenia o dochodach, wspomniany bank wypłaci do 17 000 zł. Warto zwrócić uwagę, że przy pożyczaniu pieniędzy na okres od 3 miesięcy do 48 miesięcy, Getin nie pobiera prowizji przygotowawczej. Pieniądze na czas nieprzekraczający 4 lat, może pożyczyć również Bank Pocztowy (patrz poniższa tabela). Pożyczka od tej instytucji ma niewielką wartość (do 3500 zł), ale jest dostępna w każdym oddziale Poczty Polskiej i wypłacana podczas jednej wizyty klienta.
Zobacz najnowszy ranking kredytów gotówkowych na 6000 zł »

Kredyty bankowe bez zaświadczeń o dochodach
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Maksymalna kwota kredytu w ramach uproszczonej procedury Kontakt z bankiem:
Alior Bank
Pożyczka 4,9%
200 000 zł*
Wypełnij formularz kontaktowy »
Alior Bank
Pożyczka 5% z gwarancją
4000 zł* Wypełnij formularz kontaktowy »
Getin Bank
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
17 000 zł*
Bank Pocztowy
Pożyczka na Poczcie
3500 zł*

Uwaga: oświadczenie o dochodach musi być zgodne z rzeczywistością
Osoba zaciągająca kredyt gotówkowy (w ramach uproszczonej procedury) lub pożyczkę pozabankową, często deklaruje wysokość swoich dochodów w ramach oświadczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki dokument podpisany przez klienta, jest podstawą do udzielenia kredytu i ma duże znaczenie prawne. Podanie nieprawdziwych informacji o uzyskiwanym dochodzie, może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Zgodnie z artykułem 297 paragraf 1 kodeksu karnego: „Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi – kredytu (…) przedkłada (..) nierzetelne pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

comments powered by Disqus