A A A
drukuj

Wszystko w banku za darmo?

Data publikacji: 2014.11.26 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
3,8/5

Choć konto posiada każdy z nas, nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z jego funkcjonalności. Najczęściej negatywnie zaskakują nas zmiany w dokumencie zwanym tabelą opłat i prowizji. 

Fot: darmowe konto osobiste

Powiedzmy to głośno: banki kuszą. Nierzadko o wyborze konkretnej oferty decydują gwarantowane premie i prezenty. Fajnie jest dostać zwrot wydatków za zakupy, darmowe bankomaty w kraju i na świecie, czy tablet.  Refleksja przychodzi dopiero wtedy, gdy okazuje się, że nie spełniamy wszystkich warunków, albo tabletów nie wystarczyło. "Różowo" przestaje być, gdy dodatkowo musimy dopłacić kilka czy nawet kilkanaście złotych za coś, co mieliśmy mieć "w pakiecie". 

Klient na zawsze?

Polacy pozostają lojalni wobec instytucji, z którą związani są od lat. To fakt, niechętnie zmieniamy konto osobiste. Korzystając z konta w banku, bardzo szybko się do niego przyzwyczajamy i z czasem decyzja o jego zmianie przychodzi coraz trudniej. Dodatkowo zniechęca fakt, że zmiana konta w rozumieniu większości z nas jest kłopotliwa, bowiem wiąże się z odwiedzeniem kilku instytucji, co u nie jednego powoduje szybsze bicie serca.  

Jednak "atrakcje" drobnym druczkiem w komunikacie o zmianie w tabeli opłat i prowizji potrafią odstraszyć najbardziej lojalnych posiadaczy kont.

Warto szukać alternatywy

Dlaczego mielibyśmy pozostawać wierni bankowi, który w ciągu kilku lat podwyższa stawki dla swoich stałych klientów, a najkorzystniejsza jego oferta jest nią jedynie na samym początku? Pamiętajmy, że dzisiejsze warunki rynkowe usług bankowych tworzą głównie rynek konsumenta. A to oznacza, że możemy wybierać w stale rosnącej liczbie ofert i promocji.

Obecne promocje w dużej mierze spełniają oczekiwania nowoczesnego posiadacza konta bankowego. Sam fakt, że instytucje coraz częściej zlecają badania preferencji Polaków w kontekście usług finansowych pokazuje, że banki stają się co raz bardziej „przyjazne”. Przykładem takiej oferty, która tworzy nowe standardy w bankowości osobistej jest konto w Alior Banku. Konto Wyższej Jakości przedstawiane jest jako konto, gdzie wykreślone zostają wszelkie zapisy odnośnie płatności za określone usługi, czyli tabela opłat i prowizji będzie przez okres 5 lat składać się jedynie z samych zer.

Oto warunki, jakie należy spełnić, by cieszyć się całkowicie darmowym kontem osobistym:

  • otrzymywanie na Konto Wyższej Jakości jednorazowego wpływu na kwotę min. 2 500 zł/mies. z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku,

lub

  • dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 700 zł miesięcznie

Oznacza to, że zwykły przelew wynagrodzenia czy rutynowe płacenie za zakupy lub paliwo kartą ma zagwarantować niezmiennie darmowe opcje korzystania z konta. W innym wypadku koszt konta wynosi 12 zł, czyli naliczona zostanie dość standardowa opłata za konto z pełnym opcjami dostępnymi bezpłatnie.

Konto Alior Wyższej Jakości pokazuje że banki poważniej podchodzą do podstawowej oferty bankowej. Już chyba nawet bankom znudziły się ukryte i nieprecyzyjne zapisy, czy próba "złowienia" klienta wątpliwymi promocjami lub gadżetami, mając nadzieję, że klient nie odejdzie, bo jest już do takich sytuacji przyzwyczajony. 

Oby kont osobistych, które trafiają w potrzeby klienta, z czytelnym regulaminem prowizji, mnożyło się na rynku. Usługi bankowe muszą się zmienić, bo w przeciwnym wypadku to klient zmieni bank. A nie jest to wcale takie trudne.

Konto bankowe od lat? Pora je zmienić! Czytaj więcej »

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »