A A A
drukuj

Czy emeryt ma szansę na kredyt?

Data publikacji: 2019.11.04 godz. 12:52
OCENA
4.5/5

Bank udzieli kredytu osobie, która uzyskuje stałe dochody w odpowiedniej wysokości, ponieważ istnieje największe prawdopodobieństwo tego, że będzie miała ona wystarczająco wysoką zdolność kredytową. Czy dochodem tym może być emerytura? Czy emeryt może liczyć na udzielenie kredytu przez bank?

Fot: Emeryci mają szansę na kredyt?

Emeryt ma szansę na uzyskanie kredytu w banku, dzięki stabilnym, stałym dochodom oraz opinii rzetelnego kredytobiorcy, jaką cieszy się ta grupa społeczna.  

 

Warunki kredytowania dla emerytów
Wiele banków jest skłonnych udzielić kredytu emerytowi. Jednak musi on spełnić określone wymagania, dotyczące:

  • wieku,
  • wysokości uzyskiwanych dochodów,
  • historii kredytowej.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Jeśli kredytobiorca w takiej sytuacji jest dodatkowo obciążony koniecznością spłaty innego zobowiązania lub jest poręczycielem kredytu, stanowi to poważną przeszkodę dla udzielenia kolejnego zobowiązania. Dla banków ważny jest także wiek emeryta. Osoby mające około 70 lat mogą dostać kredyt w większości banków w Polsce, ale będzie to raczej krótkoterminowe zobowiązanie, udzielone na maksymalnie 8 lat, choć to zależy od indywidualnej sytuacji emeryta oraz od polityki prowadzonej przez bank. Kredyt nie będzie też udzielony na wysoką kwotę, ponieważ w przeważającej liczbie przypadków dochód emeryta nie będzie zbyt pokaźny. Liczy się też historia kredytowania w BIK. Jeśli potencjalny kredytobiorca ma negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, z pewnością kredytu w banku nie dostanie.

Specjalny kredyt dla emeryta
Nieliczne banki są skłonne zaoferować emerytom specjalny kredyt gotówkowy. Banki wyraźnie doceniają to, że emeryci zwykle bardzo rzetelnie wywiązują się ze spłaty zobowiązań. Przy udzielaniu kredytu czasami można uzyskać uproszczone zasady w procesie kredytowania. Dla ustalenia wysokości dochodu bankowi wystarczy odcinek wypłaty świadczenia emerytalnego, decyzja organu emerytalnego o jego przyznaniu czy też zaświadczenie, jakie wydaje ZUS lub KRUS czy też inny uprawniony organ wypłacający emeryturę.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Atutem emerytów starających się o kredyt jest to, że mogą oni przedstawić stabilne źródło dochodu, którego nie utracą. Są solidnymi kredytobiorcami, którzy właściwie gwarantują terminowe spłacanie rat.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »