A A A
drukuj

Czy istnieje szansa na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Data publikacji: 2019.07.01 godz. 15:36
OCENA
5,0/5

Zasadniczo przy ubieganiu się o kredyt bankowy kredytobiorca musi złożyć do banku wniosek o kredyt wraz z wieloma dokumentami. Wśród nich są również zaświadczenia. Czy jednak w każdym banku będą one niezbędne, aby móc otrzymać kredyt gotówkowy?

Fot: Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach można zaciągnąć w kilku bankach w Polsce. Klient składa oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów lub w inny, pożądany przez bank sposób potwierdza swoją sytuację finansową. 

Jakie zaświadczenia są potrzebne?
Przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy banki żądają od potencjalnych kredytobiorców złożenia wielu różnych dokumentów. Standardowo są to zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów czy o zatrudnieniu i typie umowy. Jednak banki są skłonne pójść niejednokrotnie na pewne ustępstwa w przypadku listy takich zaświadczeń, ale nadal muszą mieć jakąś podstawę do obliczenia zdolności kredytowej.
Zdolność ta jest zdolnością do spłaty rat kapitałowo-odsetkowych w terminach wskazanych w umowie. Jeśli nie trzeba składać zaświadczeń o dochodach, to w jaki sposób zdolność kredytowa ma być liczona przez bank?

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Oświadczenie kredytobiorcy
Zaświadczenia o zarobkach czy o zatrudnieniu nie są obowiązkowe przy wnioskowaniu o kredyt w wielu bankach. Zamiast zaświadczeń banki akceptują oświadczenia klientów. To deklaracje składane przez nich pod groźbą odpowiedzialności karnej, dotyczące szacowanej wysokości uzyskiwanych co miesiąc dochodów. Bank zawsze może takie informacje zweryfikować, na przykład kontaktując się z pracodawcą kredytobiorcy i prosząc go o wskazanie wysokości jego wynagrodzenia.

Inne dokumenty potrzebne do kredytu
Bank może w inny sposób potwierdzić sytuację finansową klienta, niż na podstawie zaświadczeń o zarobkach czy oświadczeń kredytobiorcy. Może poprosić o wyciąg z konta bankowego czy kopię deklaracji podatkowej PIT.
Jeśli klient ubiega się o kredyt gotówkowy w swoim banku, w którym ma już konto osobiste, bank może poprosić go jedynie o udostępnienie historii rachunku. Szybko prześledzi on przepływy pieniężne i na tej podstawie oceni, czy klienta stać na kredyt.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

W którym banku kredyt bez zaświadczeń?
Na podstawie wniosku kredytowego i wyciągu z konta, przez internet można zaciągnąć pożyczkę gotówkową w Eurobanku. Można w ten sposób pożyczyć do 50 000 zł. Klient musi podać we wniosku kredytowym dane pracodawcy lub firmy, którą prowadzi.
W mBanku z kolei zaświadczenia o dochodach są zbędne przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy do kwoty 150 000 zł. W Alior Banku dostępna jest Pożyczka z mikrokosztami, a klienci, którzy mają już w nim konto, mogą wnioskować o pożyczkę online bez zaświadczeń o dochodach.

Komentarze

comments powered by Disqus