A A A
drukuj

Czy już wkrótce powstanie blockchain bank?

Data publikacji: 2018.12.19 godz. 10:18
OCENA
5.0/5

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularnym narzędziem na światowych rynkach finansowych. To waluty wirtualne, pozostające poza nadzorem jakichkolwiek instytucji i organizacji. Są efektem postępu technologicznego i globalizacji systemu finansowego. Pojawiają się pierwsze pomysły na uruchomienie pionierskiego w skali światowej „Blockchain bank”.

Fot: Jakie są szanse na powstanie banku w blockchain?

Kryptowaluty nie są klasyczną jednostką płatniczą, ale już wkrótce na Malcie najprawdopodobniej powstanie bank kryptowalutowy, tzw. Blockchain bank, który będzie nazwany „The Founders Bank”. 

Bank walut cyfrowych
„The Founders Bank” tak ma nazywać się nowa instytucja finansowa, która ma służyć zintegrowaniu bankowości tradycyjnej i kryptowalut. Z założenia Blockchain bank ma zostać uruchomiony na Malcie, która od lat pozostaje liderem w zakresie kryptowalut. To na tej niewielkiej wyspie planuje się realizację innowatorskiej koncepcji uruchomienia zdecentralizowanego banku kryptowalutowego, który ma stać się własnością nie stricte bankowców, ale inwestorów walut wirtualnych.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Współudziałowcem i promotorem działalności pierwszego Blockchain bank będzie Binance, czyli ciesząca się największą popularnością giełda kryptowalutowa, która ma swoją siedzibę na Malcie. Idea powstania Blockchain banku podyktowana jest tym, że zachęcić ma światowej klasy przedsiębiorców do inwestowania w kryptowaluty. Jeśli rzeczywiście taka instytucja kryptowalutowa powstanie, jako współwłasność społeczności kryptowalut, Malta jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję lidera kryptowalutowego.

Emisja tokenów Blockchain banku
Zaplanowano już, że mechanizm działania Blockchain banku zostanie oparty o wykup przez użytkowników, będących klientami banku, prawnie wiążących tokenów własności akcji w ramach platformy pozyskiwania funduszy, czyli Equity Token Offering. Obejmie on połączenie ICO (Initial Coin Offering), emisji akcji oraz inwestycji VC. Klienci banku staną się jego udziałowcami z prawem współdecydowania o losach Founders Bank i dalszym rozwoju.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Oferta banku kryptowalutowego ma być kierowana do klientów biznesowych działających przede wszystkim w branży technologicznej i kryptograficznej. Dostęp do konta bankowego w Blockchain bank będzie możliwy przez internet za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Co ciekawe, będzie można go uzyskać także bezpośrednio przy użyciu kart kredytowych, które będą wydawane przez Founders Bank.
Blockchain bank powstanie, jeśli uzyskana zostanie przez jego twórców licencja bankowa na terytorium Malty. Najpóźniej formalności związane z tym zostaną dopełnione w pierwszej połowie 2019 roku.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »