A A A
drukuj

Czy wciąż warto otworzyć „okrągłe” konto?

Data publikacji: 2015.05.31 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
0/5

Konto 360° z oferty Millennium Banku jest popularne wśród internautów. Warto sprawdzić, czym wyróżnia się ten rachunek osobisty.

Fot: Bank Millennium konto 360

Na naszym portalu regularnie prezentujemy opisy interesujcych produktów finansowych. Pod lupę ekspertów eBroker.pl trafiają produkty cieszące się sporym zainteresowaniem wśród czytelników. Do tej kategorii na pewno można zaliczyć Konto 360° z Millennium Banku. Wspomniany rachunek jest oferowany w trybie on-line. To oznacza, że klient może go otworzyć bez wychodzenia z domu. Przed podjęciem takiej decyzji warto jednak sprawdzić, jakie cechy ma najbardziej popularne konto Millennium Banku.

W Millennium prawie każdy może uzyskać zwolnienie z opłat

Ze względu na niesprzyjające okoliczności (m.in. obniżkę stawek interchange i oprocentowania kredytów), coraz więcej banków wprowadza miesięczne opłaty za konto i kartę. W wielu przypadkach koszty nie zależą od aktywności klienta. To oznacza, że posiadacz konta zawsze zapłaci kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie. Przez rok drobne opłaty mogą urosnąć do całkiem dużej kwoty. Koszt obsługi konta będzie jeszcze wyższy, jeżeli klient banku regularnie wypłaca gotówkę z „obcych” bankomatów. Po podsumowaniu wszystkich wydatków związanych z kontem osobistym ich roczna suma może wynieść nawet 430 zł (zobacz poniższa tabela).

Posiadacze Konta 360° nie mają podobnego problemu. Millennium Bank nie pobierze od nich żadnych miesięcznych opłat, jeżeli łączna suma wpływów wynosi min. 1000 zł/m-c, a „debetówka” została użyta przynajmniej raz w miesiącu. Praktycznie wszystkie pracujące osoby mogą spełnić takie wymagania. Warto nadmienić, że w przypadku Kont 360° oferowanych studentom, Millennium Bank rezygnuje z wymogu dotyczącego miesięcznych dochodów.
Poznaj szczegóły i załóż darmowe konto 360° »

Studenci oraz pozostali użytkownicy Konta 360°, którzy posiadają odpowiednie wpływy (min. 1000 zł/m-c) dodatkowo mogą liczyć na darmowe wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów. Millennium Bank nie pobiera również żadnych opłat za tradycyjne przelewy zewnętrzne w systemie bankowości elektronicznej (ELIXIR) oraz ustanowienie poleceń zapłaty i zleceń stałych.

Warto zwrócić uwagę, że Konto 360° jako jedyny z porównywanych rachunków nie generuje żadnych kosztów dla przykładowej osoby, która w miesiącu zarabia 1500 zł, płaci kartą za zakupy o wartości 500 zł, przelewa środki do innego banku (4 x 100 zł) i czterokrotnie wypłaca gotówkę z „obcego” bankomatu.

Porównanie kosztów związanych z użytkowaniem przykładowych kont osobistych
Nazwa banku Nazwa konta Miesięczny koszt związany z obsługą konta i karty debetowej* Miesięczny koszt związany z przelewami i wypłatami z krajowych bankomatów* Roczny koszt dla posiadacza analizowanego konta*
Millennium Bank Konto 360° 0 zł 0 zł 0 zł
Millennium Bank Konto 360° Student 0 zł 0 zł 0 zł
BOŚ Bank
Konto bez Kantów
16 zł 20 zł 432 zł
BPS iKonto 1 zł 8 zł 108 zł
Bank Pocztowy
Pocztowe Konto ZawszeDarmowe
0 zł 20 zł 240 zł
Pekao S.A.
Eurokonto Mobilne
3,99 zł 20 zł 287,88 zł
PKO BP
Konto za Zero
0 zł 20 zł 240 zł
Raiffeisen Polbank
Konto Aktywne
0 zł 32 zł 384 zł

Klienci Millennium mogą liczyć na darmowe wypłaty za granicą

Konto 360° prócz niskich opłat posiada jeszcze kilka interesujących cech. Atutem tego rachunku są bardzo nowoczesne systemy bankowości mobilnej oraz internetowej. Posiadacze Konta 360°, którzy zainstalowali bankową aplikację mobilną, mogą na przykład:

  • kontrolować swoje saldo bez logowania się do banku
  • wykonywać szybkie płatności mobilne BLIK
  • założyć promocyjną Lokatę Mobilną (3 m-ce, oprocentowanie: 3,25%)
  • sprawdzać podstawowe informacje o swoich finansach na urządzeniu typu smartwatch

Z tych wszystkich funkcjonalności mogą korzystać posiadacze urządzeń pracujących na systemach Android, Windows Phone 8, BlackBerry 10 oraz iOS.

Kolejną cechą, która wyróżnia opisywane konto, jest brak prowizji za wypłaty z zagranicznych bankomatów. Wspomnianej prowizji nie zapłacą wszystkie osoby spełniające w danym miesiącu warunki zerowej opłaty za konto (wpływ min. 1000 zł/m-c i użycie karty debetowej). Brak prowizji za wypłaty z zagranicznych urządzeń jest szczególnie ważny dla wszystkich osób, które od czasu do czasu przebywają poza granicami kraju. Warto wspomnieć, że bezprowizyjną obsługę zagranicznych bankomatów zapewnia niewiele kont prowadzonych w złotym. Zwykle są to rachunki dla zamożnych klientów. Załóż konto 360° i korzystaj bez opłat »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »