A A A
drukuj

Darmowy ROR na 4,00%? To możliwe!

Data publikacji: 2014.06.16 godz. 12:48

Opracowanie własne
OCENA
4,8/5

Posiadacze kont osobistych są już przyzwyczajeni do zerowego oprocentowania swoich środków. Tylko nieliczne krajowe banki naliczają zyski odsetkowe od kwot zdeponowanych na ROR-ach. W takim przypadku stawka oprocentowania zwykle nie przekracza 0,10% w skali roku. Dlatego nowe Konto Mobilne z oferty mBanku wydaje się ciekawą propozycją. Jego posiadacze mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące 4,00%. Ze względu na duże zainteresowanie nowym kontem dokładnie sprawdziliśmy jego cechy …

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Posiadacz Konta Mobilnego może zarobić prawie 100 zł/rok

W ramach ROR-u przeznaczonego dla nowych klientów mBank nie oferuje zwrotu za zakupy (tzw. moneybacku). Wysokie oprocentowanie środków zgromadzonych na Koncie Mobilnym (4,00% w skali roku) ma rekompensować brak moneybackowej premii. Wspomniana stawka dotyczy salda nieprzekraczającego 3000 zł. To ograniczenie nie wydaje się szczególnie dotkliwe zważywszy na fakt, że konto osobiste jest przeznaczone do przechowywania niewielkich kwot.

Po przeprowadzeniu niezbyt skomplikowanych obliczeń okazuje się, że posiadacz Konta Mobilnego w skali roku może zarobić od 15,98 zł (miesięczne saldo 500 zł) do 95,87 zł (miesięczne saldo 3000 zł). Podana kwota uwzględnia podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Warto pamiętać, że zyski odsetkowe będą większe, jeżeli pod koniec każdego miesiąca użytkownik Konta Mobilnego nie wypłaci naliczonych odsetek.

Miesięczny i roczny zysk osoby, która posiada Konto Mobilne z oferty mBanku
Saldo środków na koniec miesiąca Miesięczny zysk odsetkowy* Roczny zysk odsetkowy*
500 zł        1,33 zł    15,98 zł
1000 zł        2,66 zł    31,96 zł
1500 zł        3,99 zł    47,93 zł
2000 zł        5,33 zł    63,91 zł
2500 zł        6,66 zł    79,89 zł
3000 zł        7,99 zł    95,87 zł

Nowy rachunek mBanku jest zupełnie bezpłatny …

Kilka krajowych banków oferuje ROR-y, które ze względu na program moneyback mogą zapewnić wyższe zyski niż Konto Mobilne. Trzeba jednak pamiętać, że rachunki ze zwrotem za zakupy nie są zupełnie bezpłatne. Ich posiadacze muszą przekroczyć miesięczny limit wpływów lub transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym razie moneybackowa premia zostanie pomniejszona o opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty. Po uwzględnieniu wspomnianych kosztów może okazać się, że konto z programem moneyback nie generuje żadnego zysku.

Osoby otwierające Konto Mobilne nie muszą obawiać się podobnego scenariusza, ponieważ ten ROR jest zupełnie bezpłatny. Bank nie pobierze opłat za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej. W obecnych warunkach takie rozwiązanie jest rzadkością. Na krajowym rynku można znaleźć tylko kilka innych rachunków osobistych, które są bezpłatne dla wszystkich klientów (np. Konto Nordea Ulubione, Konto T-Mobile Usługi Bankowe i Proste Konto Osobiste z oferty Meritum Banku). Trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie wymienionych kont nie przekracza 0,10%.

Na uwagę zasługuje również fakt, że mBank w zamian za zerowe koszty obsługi ROR-u i karty debetowej nie podniósł innych opłat.
Posiadacze Konta Mobilnego mogą liczyć na:

  • darmowe przelewy do krajowego adresata (operacja w systemie ELIXIR zlecona przez Internet)
  • dość niską opłatę za przelewy natychmiastowe (koszt operacji w systemie Express ELIXIR, którą zlecono przez Internet to 5,00 zł)
  • darmową obsługę stałych zleceń
  • bezprowizyjne wypłaty z ponad 5 000 urządzeń obsługiwanych przez Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you oraz eCard

Konto Mobline założysz całkowicie przez Internet! Przejdź do wniosku

Po uwzględnieniu wszystkich cech Konta Mobilnego można stwierdzić, że ten rachunek jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które bardzo cenią sobie brak miesięcznych opłat. Nowy rachunek mBanku od niedawna ma jednak godnego konkurenta. Mowa o Koncie Wyższej Jakości, które gwarantuje zerowe opłaty przez kolejne 5 lat. Z myślą o czytelnikach poszukujących dobrego ROR-u dokładnie opisaliśmy również ten rachunek (zobacz analizę Konta Wyższej Jakości).

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »