A A A
drukuj

Gdzie dostaniesz kredytówkę na oświadczenie?

Data publikacji: 2014.11.18 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
2.9/5

Kilka banków wydaje karty kredytowe bez dodatkowych formalności. Który z nich przygotował najlepszą ofertę?

Fot: gdzie dostane karte kredytowa bez bik

Czasy, w których karty kredytowe były zastrzeżone dla nielicznych klientów minęły już bezpowrotnie. Mimo tego tylko kilka banków przewiduje możliwość wydania „kredytówki” na podstawie oświadczenia o dochodach. Sprawdziliśmy ofertę ośmiu takich instytucji, ponieważ pod koniec roku wiele osób szuka sposobu na sfinansowanie dodatkowych wydatków.

Tylko Vanquis Bank nie ma dodatkowych wymagań

Szczegółowe informacje na temat łatwo dostępnych „kredytówek” można znaleźć w poniższej tabeli rankingowej. Na pierwszym miejscu uplasował się Vanquis Bank. Ten kredytodawca w przeciwieństwie do pozostałych banków nie przewidział restrykcyjnych ograniczeń. Kartę z Vanquis Banku na podstawie oświadczenia mogą otrzymać również osoby, które wcześniej miały problemy ze spłatą innych kredytów. Wspomniany bank nie ustalił również kwoty minimalnych dochodów. Limit dostępny dla jego nowych klientów wynosi do 5500 zł.

Potrzebujesz stałego dostępu do gotówki? Zamów kartę kredytową

W przypadku pozostałych kredytodawców zasady wydawania kart są bardziej restrykcyjne. Zaświadczeń od pracodawcy nie muszą przedstawiać osoby, które posiadają umowę o pracę lub regularnie zasilały swoje konto osobiste (patrz poniżej).

Ranking kart kredytowych, które są dostępne po złożeniu oświadczenia o dochodach
Atrakcyjność oferty    Nazwa banku Nazwy podstawowych kart, które można otrzymać po złożeniu oświadczenia o dochodach Długość okresu bezodsetkowego Dodatkowe informacje
Miejsce 1 Vanquis Bank Karta kredytowa Do 56 dni Kartę kredytową mogą otrzymać również osoby posiadające negatywne wpisy w BIK-u. Brak ograniczeń dotyczących minimalnego dochodu klienta.   Limit kredytowy dla nowych klientów do 5500 zł.  Bank oferuje opcje zamrożenia płatności, zamrożenia rachunku i wakacji kredytowych.
Miejsce 2 Getin Bank Karta kredytowa VISA Silver 56 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać osoby posiadające odpowiedni dochód netto (min. 650 zł/m-c).
Miejsce 3 Alior Bank Karta kredytowa World MasterCard 58 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę.
Miejsce 4 BZ WBK Karta kredytowa 1|2|3 54 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać osoby posiadające konto osobiste w BZ WBK (z odpowiednią historią wpływów). Limit dla karty wydanej na podstawie oświadczenia nie może przekraczać 10 000 zł.
Miejsce 5 ING Bank Śląski Karta kredytowa VISA/Karta kredytowa MasterCard 52 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać osoby posiadające odpowiedni dochód netto (min. 800 zł/m-c) i umowę o pracę. Umowa powinna obowiązywać przynajmniej w trakcie kolejnych 12 miesięcy.
Miejsce 6 mBank MasterCard Standard/Visa Classic 54 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać stali klienci banku.
Miejsce 7 BGŻ Karta Kredytowa MasterCard Standard/Karta Kredytowa Visa Standard 56 dni Kartę kredytową na oświadczenie mogą otrzymać stali klienci banku.
Miejsce 8 Deutsche Bank Karta kredytowa Deutsche Bank Silver 56 dni Limit karty dostępnej na oświadczenie jest ograniczony do 3700 zł.

Trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe warunki oferty

W powyższym zestawieniu można znaleźć informacje dotyczące okresu bezodsetkowego. Również pod tym względem oferta Vanquis Banku prezentuje się korzystnie. Klienci wspomnianego banku przez okres nawet 56 dni mogą korzystać z bezpłatnego kredytu. Dłuższy okres bezodsetkowy w karcie dostępnej na oświadczenie proponuje tylko Alior Bank.

Na uwagę zasługują również dodatkowe opcje w ofercie Vanquisa. Posiadacze karty kredytowej, którą wydał ten bank mogą skorzystać z trzech ciekawych rozwiązań - zamrożenia płatności, zamrożenia rachunku i wakacji kredytowych. Pierwsza opcja (zamrożenie płatności) polega na zawieszeniu spłaty zadłużenia przez kolejne 60 dni. Takie rozwiązanie można wykorzystać dwukrotnie w każdym roku. Warto podkreślić, że klient Vanquis Banku w trakcie zamrożenia płatności nadal korzysta ze swojej karty (jego limit kredytowy jest aktywny).

Osoby potrzebujące dłuższej przerwy w spłacie mogą wybrać zamrożenie rachunku na okres do 12 miesięcy. Taka opcja uniemożliwia korzystanie z karty kredytowej. W zamian bank nie nalicza żadnych odsetek i prowizji. Co ciekawe, osoby, które nie wykorzystały limitu (12 miesięcy) jeszcze w tym samym roku mogą ponownie „zamrozić” swój rachunek kredytowy.

Vanquis Bank pomyślał również o klientach potrzebujących krótkiej przerwy w spłacie. Dobrą propozycją dla takich osób mogą być wakacje kredytowe. Ich zasady są bardzo proste: klient nie spłaca zadłużenia przez kolejny miesiąc, ale nadal może korzystać z „kredytówki”. Warto wspomnieć, że wakacje kredytowe są dostępne dwa razy w roku (nie częściej niż raz na 6 miesięcy). Osoba, która chciałaby skorzystać z wakacji kredytowych nie musi uzasadniać swojej decyzji lub składać specjalnych wniosków. Uruchomienie wakacji kredytowych jest możliwe zaraz po wykonaniu telefonu do biura obsługi klienta. Banki inne niż Vanquis na razie nie oferują tak prostych rozwiązań dla posiadaczy kart kredytowych.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »