Konto oszczędnościowe dają zarobić więcej niż lokaty terminowe. Klienci wycofujący swoje oszczędności z lokat, często korzystają z możliwości, jakie dają konta oszczędnościowe, których podstawową zaletą jest- korzystanie z własnego kapitału bez żadnych deklaracji, co do terminów czy kwot wypłat. A ze zdeponowanych na koncie pieniędzy korzystamy w dowolnym momencie, bez utraty wypracowanych odsetek.
Wiele banków oferuje bezpłatne zakładanie i prowadzenie rachunków oszczędnościowych. Ich oprocentowanie jest zróżnicowane, w zależności od banku a także uzależnione od kwot na nich lokowanych. W najlepszym wariancie osiąga 4% i jest ofertą promocyjną, która po upływie zazwyczaj trzech miesięcy znacznie się obniża.
Uwaga na oprocentowanie!
Zanim damy się zwieść! Wysokość oprocentowania to główny czynnik, dla którego decydujemy się na wybór tego, a nie innego konta oszczędnościowego. Zdarza się bowiem często, że najbardziej korzystne oprocentowanie to zazwyczaj krótkotrwała oferta promocyjna, która trwa zazwyczaj przez trzy miesiące. Aby nie dać się zwieść super ofertom, należy dokładniej przyjrzeć się wszystkim gwiazdkom, które pojawiają się przy ponadprzeciętnej wysokości oprocentowania.
Najbardziej korzystne, uwzględnione w zestawieniu konta oszczędnościowe, to- Konto indywidualne BGŻOptima, db Konto Oszczędnościowe 24h oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe(Bonus na Start). Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku banki oferują 4- procentowe zyski od zgromadzonego kapitału. Niemniej jednak, nie odbywa się to bez współwystępowania tuż obok oprocentowania, częstych w umowach bankowych- gwiazdek.
W BGŻOptima atrakcyjne oprocentowanie przysługuje nowym klientom, ale tylko przez 3 miesiące przy założeniu, że zgromadzone przez nich środki nie przekroczą 20 tys. zł. Bez ograniczeń kwotowych, klienci banku mogą skorzystać z oferty promocyjnej, zgodnie z którą, dla konta oszczędnościowego oprocentowanie wynosi 3,1%.(oprocentowanie obowiązuje do końca trwania oferty, a więc do 8 września 2013 r.). Standardowe oprocentowanie dla rachunków w banku wynosi 3%, a od października spadnie do 2,5%.
Deutsche Bank oferuje 4- procentowe oprocentowanie dla oszczędności nie przekraczających 10 tys. zł. Jeśli zostanie przekroczony ten próg, wówczas oprocentowanie spada do 2%. Ważne jest zatem aby zwrócić uwagę na progi oprocentowania, które są uzależnione od wysokości oszczędności. Progi oprocentowania stosuje większość firm uwzględnionych w zestawieniu, należą do nich: Bank Millennium¸ BNP Paribas, Citi Handlowy, Bank BPH, Bank Pocztowy, Credit Agricole oraz PKO BP.
Alior Bank na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, dla nowych klientów oferuje oprocentowanie 3,5% na okres 3. miesięcy. Dla pozostałych klientów bank oferuje oprocentowanie w wysokości 2,31%.
Ile kosztuje przelew?
Tabela opłat jest ważna! Czasem koszty przelewów czy opłaty pobierane za wypłatę środków z konta mogą znacznie przekroczyć wartość kwoty, którą zarobiliśmy na oprocentowaniu. Niektóre banki umożliwiają dokonywanie dowolnej liczby przelewów nie żądając za to żadnych opłat. Na jeden darmowy przelew pozwalają: PKO BP, Bank Pocztowy(kolejny 10 zł), Citi Handlowy(kolejny 9 zł), Millenium Bank(kolejny 7,5 zł). Dwa darmowe przelewy umożliwia Bank BPH.
Wypłata środków z konta kosztuje- i to nie mało! Darmowe wypłaty oferuje m.in. PKO BP.
Na jedną darmową wypłatę środków w miesiącu można liczyć w przypadku: Banku Pocztowego(kolejna 10 zł), Citi Handlowego(kolejna 9zł) oraz ING Banku(każda kolejna wypłata dla klientów posiadających w banku ROR- 6zł, dla nieposiadających konta w ING- 10 zł).
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.