A A A
drukuj

Jak działa Apple Pay?

Data publikacji: 2018.07.18 godz. 16:32
OCENA
5.0/5

Co dziesiąty Polak może pochwalić się posiadaniem smartfona marki Apple. Iphone daje szerokie możliwości korzystania z interesujących aplikacji. Od 19 czerwca 2018 roku urządzenie to pozwala na korzystanie z wygodnych płatności Apple Pay w wielu miejscach w Polsce. Jak działają takie płatności mobilne?

Fot: Czy warto płacić z Apple Pay?

Apple Pay to system płatności mobilnych dedykowany dla posiadaczy iPhone`ów, iPadów czy Apple Watch nowej generacji. 

Wsparcie ze strony polskich banków
Debiut Apple Pay w Polsce nie byłby możliwy, gdyby nie owocne negocjacje z bankami. Apple Pay działa obecnie w 9 polskich bankach: BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻBNP Paribas, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i w Getin Banku. Należy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości, jak informowało Mastercard za pomocą social media, Apple Pay uruchomione zostanie również w PKO Banku Polskim.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Jak działa płatność Apple Pay?
Telefon wykorzystywany w roli karty płatniczej to nad Wisłą nic nowego, ale obecnie do tego samego celu można użyć telefonów z charakterystycznym nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie. Usługa płatności Apple Pay pomoże w zrealizowaniu płatności za zakupy lub usługi, ale przed zbliżeniem swojego iPhone`a do terminalu trzeba wcześniej autoryzować płatność poprzez:

  • wciśnięcie przycisku Home z Touch ID przed zbliżeniem telefonu do terminala - w przypadku iPhone`a 8 lub starszych modeli
  • dwukrotne wciśnięcie przycisku blokady oraz zeskanowanie twarzy z użyciem Face ID przed zbliżeniem telefonu do terminala - w przypadku iPhone`a X,
  • dwukrotne naciśnięcie przycisku bocznego i zbliżenie zegarka do terminala - w przypadku zegarka Apple Watch.

Konsument może spotkać się z sytuacją, gdy będzie zmuszony potwierdzić transakcje iPhone`m kodem PIN na terminalu, choć w takiej sytuacji powinien zadziałać kod fabryczny 0000.

Zmiana aktywnej karty
Do Apple Pay można przypisać więcej niż jedną kartę. Przy płaceniu za zakupy lub usługi klient usługi może wybrać, którą kartą chce płacić, ale musi przy tym zmienić aktywną kartę przed dokonaniem płatności. W przypadku iPhone`ów X trzeba wówczas dwukrotnie wcisnąć przycisk blokady, dotknąć karty na ekranie i wybrać pożądaną. Starsze iPhone`y wymagają zbliżenia ich do terminala bez odblokowania, dotknięcia karty na ekranie i wybrania innej, a dopiero wtedy odblokowania telefonu. Dla Apple Watch sprawa jest prosta - trzeba wcisnąć dwukrotnie przycisk boczny, przesunąć palcem po ekranie i wybrać kartę.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Kto skorzysta z Apple Pay?
Zasadniczo z płatności mobilnych Apple Pay mogą korzystać wszyscy klienci Apple’a, posiadający smartfon z chipem NFC. Apple Pay można używać w parze ze smartwatchem Apple Watch dowolnej generacji lub z tabletem iPad mini 3 lub 4, iPad Air 2, iPad 5 generacji oraz iPad Pro.
W Polsce z płatności Apple Pay korzystać mogą osoby z kompatybilnym urządzeniem oraz odpowiednią kartą płatniczą z banku, który obsługuje takie płatności. Trzeba też zainstalować na urządzeniu najnowszą wersję systemu operacyjnego i zalogować się na nim do iCloud. Tam w ramach aplikacji Wallet dodaje się karty płatnicze do Apple Pay.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »