A A A
drukuj

Jak zarabiać na koncie osobistym?

Data publikacji: 2014.07.22 godz. 00:00

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
4,0/5

Mimo niekorzystnych uwarunkowań (m.in. obniżki opłat interchange) kilka krajowych banków nadal oferuje „zarabiające” ROR-y. Takie rachunki oszczędnościowo - rozliczeniowe w skali roku generują nawet dodatkowe 600 zł. Zyski dla posiadacza konta są naliczane w różny sposób. Zwrot za transakcje opłacone kartą debetową (tzw. moneyback) to ich główne, ale nie jedyne źródło.

Fot: zarabianie konto

"summary" style="text-align: justify;">Otwórz nowoczesny rachunek
zarabiaj nawet 300 zł na koncie

Premie za „stacjonarne” zakupy są najpopularniejsze

Nagroda dla użytkownika konta osobistego zwykle jest zależna od wartości lub liczby transakcji, które zostały opłacone przy pomocy terminalu i karty płatniczej. W takim przypadku klient banku zostaje nagrodzony za zakupy wykonane w tradycyjnych sklepach i punktach usługowych.

Zwrot za „stacjonarne” zakupy to najbardziej korzystny sposób premiowania posiadaczy ROR-ów. Z takiej formy moneybacku mogą korzystać praktycznie wszyscy klienci krajowych banków. Najbardziej zyskowny rachunek osobisty (Konto Tanie Zakupy z oferty Getin Banku) zapewni im dziesięcioprocentowy zwrot kwoty wydanej w sklepach i punktach usługowych. Posiadacze wspomnianego ROR-u mogą zarobić nawet 300 zł rocznie. Identyczny zysk zapewnia Konto UP z promocją Aktywna Karta. Jego użytkownik zarobi 50 zł/m-c za wykonanie przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. Getin Bank w ramach promocji wypłaca sześć takich premii o łącznej wartości 300 zł.

Więcej informacji na temat najbardziej zyskownych kont osobistych znajdziesz w rankingu »

BNP Paribas zwróci 3,00% internetowych transakcji...

Inny wariant moneybacku polega na zwrocie zakupów wykonanych w sklepach internetowych. Do niedawna takie rozwiązanie stosował Alior Sync. Obecnie tylko BNP Paribas premiuje osoby, które robią zakupy w sieci. Wspomniany bank zwraca posiadaczom iKonta 3,00% transakcji, które zostały rozliczone przy pomocy karty debetowej i systemu PayU. Limit premii dla klienta sklepów internetowych to 50 zł/m-c (600 zł/rok).

Czytaj więcej: BNP Paribas płaci za zakupy w Internecie »

Getin Bank proponuje zwrot za domowe rachunki

Jeszcze inny sposób nagradzania aktywnych posiadaczy ROR-ów stosuje Getin Bank. Jego klienci mogą liczyć na zwrot 2,00% domowych rachunków, które zostały uregulowane w ramach polecenia zapłaty. Na uwagę zasługuje fakt, że Getin Bank przewidział wysoki limit wypłacanej nagrody. Osoby regularnie korzystające z poleceń zapłaty w ciągu roku zarobią nawet 360 zł (do 30 zł miesięcznie). Wypłata nagrody od Getin Banku jest możliwa, jeżeli w danym miesiącu klient opłacił przynajmniej dwa domowe rachunki (o dowolnej wartości).

Czytaj więcej: Getin pomniejszy Twoje rachunki! »

Klienci mBanku mogą liczyć na zyski odsetkowe!

Konta osobiste ze względu na zerowe lub bardzo niskie oprocentowanie (0,01% w skali roku) nie zapewniają zysków odsetkowych. Jednym z nielicznych wyjątków jest eKonto Mobilne. W ramach tego rachunku mBank zastosował tradycyjny sposób nagradzania klientów. Mogą oni liczyć na odsetki naliczane według wysokiej stopy (4,00% w skali roku dla salda nieprzekraczającego 3000 zł). Dzięki takiemu oprocentowaniu posiadacz eKonta może zarobić do 96 zł/rok. Dodatkową zaletą opisywanego ROR-u jest bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznych opłat. Dla wielu osób ta cecha może być ważniejsza od zysków odsetkowych.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »