A A A
drukuj

Jak ochronić się przed kredytowym oszustem?

Data publikacji: 2015.09.15 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
5,0/5

Co roku przestępcy podejmują około 8000 prób wyłudzenia kredytu. Ofiarami ich działań pada wiele przypadkowych osób. Na szczęście, można łatwo ustrzec się przed niebezpieczeństwem związanym z wyłudzeniem kredytu. Pomoże w tym ciekawe rozwiązanie, które zaprojektowało Biuro Informacji Kredytowej. Kolejny filmik dla naszych czytelników, prezentuje zasady działania Alertu BIK.

Fot: Jak ochronic sie przed kredytowym oszustem?

Rozwiązanie proponowane przez Biuro Informacji Kredytowej, działa bardzo prosto i skutecznie. Osoba posiadająca konto na portalu BIK, otrzymuje SMS-a oraz wiadomość e-mail za każdym razem, gdy ktoś złożył wniosek kredytowy, podając jej dane osobowe (np. imię, nazwisko, PESEL i numer dowodu). Po otrzymaniu alertu można łatwo wywnioskować, czy przestępcy próbują wyłudzić kredyt. Jeżeli faktycznie nastąpiła próba wyłudzenia, to trzeba niezwłocznie skontaktować się z BIK-iem. Alerty BIK mogą również poinformować klienta, gdy nastąpi opóźnienie w spłacie kredytu.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Ostatni z serii filmików przygotowanych przez BIK wyjaśnia również, jakie działania uniemożliwiają wyłudzenie kredytu na nasz dowód. Te informacje są bardzo ważne nawet dla osób, które nie będą korzystać z Alertów BIK.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »