A A A
drukuj

Jak ochronić się przed kredytowym oszustem?

Data publikacji: 2015.09.15 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
5.0/5

Co roku przestępcy podejmują około 8000 prób wyłudzenia kredytu. Ofiarami ich działań pada wiele przypadkowych osób. Na szczęście, można łatwo ustrzec się przed niebezpieczeństwem związanym z wyłudzeniem kredytu. Pomoże w tym ciekawe rozwiązanie, które zaprojektowało Biuro Informacji Kredytowej. Kolejny filmik dla naszych czytelników, prezentuje zasady działania Alertu BIK.

Fot: Jak ochronic sie przed kredytowym oszustem?

Rozwizanie proponowane przez Biuro Informacji Kredytowej, działa bardzo prosto i skutecznie. Osoba posiadająca konto na portalu BIK, otrzymuje SMS-a oraz wiadomość e-mail za każdym razem, gdy ktoś złożył wniosek kredytowy, podając jej dane osobowe (np. imię, nazwisko, PESEL i numer dowodu). Po otrzymaniu alertu można łatwo wywnioskować, czy przestępcy próbują wyłudzić kredyt. Jeżeli faktycznie nastąpiła próba wyłudzenia, to trzeba niezwłocznie skontaktować się z BIK-iem. Alerty BIK mogą również poinformować klienta, gdy nastąpi opóźnienie w spłacie kredytu.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Ostatni z serii filmików przygotowanych przez BIK wyjaśnia również, jakie działania uniemożliwiają wyłudzenie kredytu na nasz dowód. Te informacje są bardzo ważne nawet dla osób, które nie będą korzystać z Alertów BIK.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »