A A A
drukuj

Jakie są zalety korzystania z BLIKa?

Data publikacji: 2018.08.01 godz. 16:28
OCENA
5.0/5

Liczne reklamy telewizyjne, radiowe i internetowe wychwalają zalety BLIK-a. To standard płatności pozwalający na korzystanie z pieniędzy zgromadzonych na koncie za pomocą wyłącznie telefonu. Brak portfela czy zapomniana karta płatnicza nie są problemem na zakupach, jeśli mamy telefon wyposażony w BLIK i zsynchronizowany z bankowością elektroniczną naszego banku.

Fot: Jak korzystać z BLIKa?

BLIK stwarza większe bezpieczeństwo transakcji niż przy użyciu karty płatniczej. Pozwala na wygodne wypłaty z bankomatów, bez użycia karty, oraz na natychmiastowe przelewy na numer telefonu innej osoby, bez względu na porę dnia i nocy. 

 

Czym jest BLIK?
Z inicjatywy kilku polskich banków powstał i został uruchomiony polski system płatności mobilnych nazwany BLIK-iem. Bazuje on na płatnościach mobilnych IKO, które początkowo były dostępne tylko w PKO Banku Polskim.

Jak korzystać z BLIKa?
Korzystanie z BLIKa jest bardzo proste. Sprowadza się do używania sześciocyfrowego kodu wyświetlanego przez aplikację mobilną banku klienta. Kodem tym można zaakceptować transakcje w punkcie handlowym czy usługowym, a jeśli nie ma takiej możliwości - wypłacić z jego użyciem gotówkę z bankomatu. Kod generowany z BLIKa w telefonie całkowicie zastępuje nam płatność kartą płatniczą - debetową lub kredytową.

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »
Wypłaty pieniędzy z bankomatu przy użyciu systemu BLIK są bardzo proste, a ich obsługa intuicyjna. Wystarczy kilka kliknięć na telefonie, w aplikacji mobilnej banku, aby dokonać wypłaty.
Nie należy zapominać, że BLIK jest odpowiednim systemem do płatności za zakupy w internecie. Jeśli na dodatek sklep, w którym często robimy zakupy, zostanie dodany do zaufanych w aplikacji mobilnej, koleje transakcje zostaną zaakceptowane już bez podawania kodu BLIK, jedynie przy użyciu wymaganego przez bank potwierdzenia - zwykle będzie to PIN.
BLIK pozwala na wykonywanie przelewu na numer telefonu. Nie trzeba więc znać numeru rachunku i wpisywać go w bankowości elektronicznej, aby zrealizować płatność. Wystarczy za pośrednictwem BLIKa podać numer telefonu odbiorcy przelewu. 

BLIK z wieloma zaletami
Korzystając z BLIKa przy płatnościach standardowych, w sklepach i punktach usługowych stacjonarnych mamy większe bezpieczeństwo transakcji, niż przy użyciu karty, choć trwa to nieco dłużej w porównaniu z szybkimi płatnościami zbliżeniowymi. Przy płatnościach mamy dostęp do historii transakcji, w której widoczne są szczegóły, pozwalające zidentyfikować bezbłędnie każdą pozycję. Podobnie jest w przypadku wypłat gotówki z bankomatu - z BLIKiem nie płacimy prowizji za wypłatę i nie musimy mieć przy sobie karty, do wykonania w pełni bezpiecznych transakcji.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
BLIKiem zapłacimy w sieci i na numer telefonu komórkowego innej osoby, która jest też klientem uczestniczącym w systemie BLIK. Pieniądze znajdą się na jej koncie natychmiast, nawet w weekendy.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »