A A A
drukuj

Kredyt na dowód – marketingowy chwyt czy realna możliwość?

Data publikacji: 2015.03.17 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
4.7/5

W reklamach telewizyjnych i w ofertach bankowych aż roi się od propozycji uzyskania kredytu na dowód osobisty. Bankowcy zapewne zauważyli, że klienci bardzo nie lubią otrzymywać listy dokumentów do przygotowania. Oferty pozabankowe charakteryzują się większą dostępnością i łatwością w zdobyciu finansowania, ale, niestety, w zamian często oferują wyższe, aniżeli w banku, oprocentowanie. Gdzie zatem udać się po bankowy kredyt na dowód?

Fot: kredyt na dowod

Nowe przepisy – nowe problemy

Należy pamiętać, przede wszystkim, o tym, że od dnia 1 marca, nowe dowody osobiste nie będą już zawierały adresu zameldowania, więc banki, przez pewny czas z pewnością, będą wymagały albo zaświadczenia o zameldowaniu, albo zgodzą się na podpisane oświadczenie o miejscu zamieszkania. Trzeba pamiętać również o tym, że właściwy adres do komunikacji z bankiem jest jednym z czynników decydujących o przyznaniu kredytu gotówkowego. Pomimo wszystko, banki jednak stoją na stanowisku, że jest możliwe uzyskanie kredytu tylko na podstawie dokumentu tożsamości. Rzeczywistość pokazuje jednak, że w różnych bankach, taka możliwość wygląda różnie.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Jaki bank, taki obyczaj

Alior Bank udzieli nam kredytu gotówkowego do kwoty 3 700 zł, jedynie na podstawie oświadczenia o dochodach, ale niezbędny będzie wyciąg z konta naszego banku. W BPH potrzebny będzie dokument potwierdzający źródło i wysokość dochodu. W BOŚ Banku wymagany jest wyciąg bankowy lub zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie. W Pekao, aby uzyskać kredyt na dowód, musimy posiadać tam konto, na które regularnie wpływa dochód. W Banku Pocztowym procedura kredytowa jest standardowa i nie możemy liczyć na duże ułatwienia. Jeżeli przedstawimy wyciąg bankowy z trzech ostatnich miesięcy w PKO BP, możemy liczyć na uproszczoną procedurę, ale tylko do kwoty 23 000 zł.

W BGŻ, BNP Paribas oraz Citi Handlowym nie zaoferują nam specjalnych ułatwień w zdobyciu finansowania, natomiast w Eurobanku możemy liczyć na analizę wniosku kredytowego, opartą na historii bankowej z naszego konta. Ciekawą propozycją, wyróżniającą się na rynku, jest oferta Deutsche Banku, który jako jedyny nie będzie wymagał potwierdzenia wysokości osiąganego dochodu. Niestety, jest to oferta przeznaczona jedynie dla tzw. wolnych zawodów (adwokat, radca prawny, sędzia, notariusz, pozostałe osoby, które wykonują zawód w zakresie obsługi doradztwa prawnego, księgowy, architekt, lekarz weterynarii, nauczyciel) pod warunkiem uzyskiwania dochodów ze stałych źródeł, związanych z posiadanym wykształceniem. Jedynym dokumentem, jaki trzeba przedstawić jest dokument poświadczający wykonywanie zawodu np. dyplom lekarski czy certyfikat księgowego. Getin Bank słynnie ze swojej, promowanej szeroko, oferty kredytu na PIT. W ING, mBanku i Millennium aby w łatwy sposób uzyskać kredyt na dowód, musimy albo posiadać konto w tym banku lub też przedstawić wyciągi bankowe z innego, potwierdzające regularność i wysokość dochodu.

Bank Kredyt na dowód Wymagane dokumenty
Alior TAK
 • do 3700 zł - oświadczenie o dochodach
 • powyżej - wyciąg bankowy potwierdzający dochód
Złóż wniosek »
PKO BP TAK
 • do 23 000 zł - wyciąg bankowy potwierdzający dochód
BZ WBK TAK
 • konto w BZ WBK z regularnymi wpływami 
Złóż wniosek »
Eurobank TAK
 • brak wymaganych dokumentów
Złóż wniosek »
Deutsche Bank TAK
 • tylko dla wykonujących wolne zawody
Getin Bank TAK
 • PIT za poprzedni rok
Złóż wniosek »
ING TAK
 • konto w ING z regularnymi wpływami 
Złóż wniosek »
mBank TAK
 • konto w mBanku z regularnymi wpływami 
Złóż wniosek »
Millennium TAK
 • konto w Millennium z regularnymi wpływami 

Najłatwiej w swoim banku

Najlepszym sposobem na uzyskanie kredytu na dowód jest udanie się do swojego banku. Tam nasza historia rachunku jest znana, a doradca musi jedynie potwierdzić naszą tożsamość, dzięki czemu środki możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia. W innym przypadku zostaje nam jedynie skorzystanie z oferty instytucji pozabankowych, czyli wzięcie pożyczki „chwilówki”, ale musimy pamiętać, że koszt takiego kredytu wzrośnie.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
 • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
 • Kredyt gotówkowy w VeloBank »