A A A
drukuj

Kredyt przez Internet, czy przez okienko?

Data publikacji: 2014.08.11 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
3.9/5

Banki, które proponują złożenie wniosku kredytowego przez internet, wymagają jego podpisania w placówce lub podczas wizyty kuriera. Na szczęście są też takie banki, w których wszystko można załatwić wyłącznie online.

Fot: kredyt online

"summary">Szukasz szybkiej pożyczki przez Internet?
Pożycz gotówkę z decyzją w 15 min

Banki chwalą się, że pieniądze można pożyczyć nie wychodząc z domu. Zdarza się jednak, że przez internet złożyć możemy tylko wniosek. Dopiero po wizycie w oddziale lub – częściej – podczas wizyty kuriera, zakończymy całą procedurę składając nasz podpis.

Które rozwiązanie będzie lepsze?
To zależy od preferencji osoby starającej się o kredyt.

Mały kredyt – online

Jeśli kwota kredytu nie jest duża (średnio do 50 000 złotych), a dodatkowo mamy już konto w banku, w którym staramy się o kredyt gotówkowy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pieniądze otrzymamy bez konieczności wizyty w banku. Dlaczego? Tacy klienci mają już dostęp do systemu transakcyjnego banku, dlatego instytucja finansowa ma wgląd w historię rachunku, a co za tym idzie w dochody i wydatki. Zwykle też jest szansa na uzyskanie spersonalizowanej oferty, zależnej właśnie od obrotów na rachunku. Tak działa np. „Kredyt gotówkowy” w mBanku -
przejdź do wniosku »

W przypadku posiadania konta w jednym z wymienionych banków PKO BP SA, ING Bank Śląski SA, Bank Zachodni WBK SA, Pekao SA, Bank Millennium SA, Alior Bank SA, Alior Sync, Inteligo, potwierdzenie dochodu można uzyskać przez aplikację Importer.

Jeśli kredytobiorca ma rachunek w innym banku, to dochody potwierdza się przesyłając skan operacji w formacie PDF.  Klienci, którzy mają dostęp do bankowości elektronicznej banku, w ktrórym starają się o kredyt, mogą otrzymać pieniądze na konto w ciągu 5 minut.
Pieniądze bez konieczności posiadania konta można pożyczyć też np. poprzez aplikację iGotówka banku BNP Paribas. W takim przypadku trzeba będzie jednak od razu zgromadzić wszystkie dokumenty (m.in. zaświadczenie o zarobkach) i zrobić zdjęcia lub skany. Trzeba też będzie wykonać przelew weryfikacyjny. Jego kwota jest dokładnie określona w przypadku każdego produktu kredytowego i zależy od banku. Zwykle to 1 grosz lub 1 złoty. 

Weź kredyt z decyzją w 15 minut, nawet w weekend! Przejdź do formularza

Duża kwota – do placówki

Jeśli ktoś potrzebuje większej kwoty (100 000 złotych i więcej), a na dodatek nie jest klientem konkretnego banku, zwykle złożenie wniosku przez internet nie wystarczy. W tym wypadku wniosek jest swego rodzaju formularzem kontaktowym, w którym klient zostawia swoje dane pozwalające przygotować wstępną ofertę, która uwzględnia interesujące go parametry. Nawet jeśli klient przejdzie pozytywną weryfikację i bank zdecyduje się pożyczyć pieniądze, to najczęściej zaprosi klienta do placówki. Tutaj trzeba będzie podpisać umowę, a także – w niektórych wypadkach - wykupić ubezpieczenie na wypadek problemów ze spłatą (związanych np. z chorobą albo utratą pracy) założyć konto lub nabyć dodatkowy produkt oferowany przez bank.

Online czy w okienku?

Banki prześcigają się w reklamowaniu szybkości, z jaką przekażą gotówkę na konto. Najlepsze chwalą się, że przelew zrobią w ciągu 5 minut. W praktyce trudno zweryfikować. Wiele zależy od poprawności złożonego wniosku, kwoty kredytu i historii klienta. Jedno jest pewne. Składając wniosek przez internet, błyskawicznie otrzymamy odpowiedź z banku, czy kredyt zostanie przyznany. Nie tracimy czasu na niepotrzebną wizytę do oddziału, jeśli okaże się, że bank odmówi pożyczenia pieniędzy.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »