A A A
drukuj

Kto pomoże Ci w uruchomieniu firmy?

Data publikacji: 2014.11.24 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
4.1/5

Większość nowo powstających firm potrzebuje wsparcia finansowego. Idea Bank jest jedną z nielicznych instytucji, która chętnie udziela kredytu takim przedsiębiorstwom.

Fot: Kredyty na start firmy

Finansowanie to gówny problem początkujących przedsiębiorców. Część z nich posiada własne oszczędności lub środki pożyczone od rodziny, ale zwykle nie pokrywają one wszystkich kosztów związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej. W takiej sytuacji potrzebne jest zewnętrzne dofinansowanie. Niestety, większość banków wymaga od przedsiębiorcy doświadczenia rynkowego (np. półrocznego). Idea Bank jest jednym z nielicznych kredytodawców, którzy stosują inne zasady. Wspomniany bank chętnie dofinansowuje początkujących przedsiębiorców.

Przedsiębiorca już na starcie może pożyczyć 350 000 zł

Osoba analizująca oferty krajowych banków znajdzie jedynie sześć kredytów dla nowych firm. Mowa o takich produktach bankowych, z których można skorzystać nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności gospodarczej (patrz poniższa tabela). Wśród analizowanych kredytów zdecydowanie wyróżniają się dwie oferty Idea Banku – Kredyt na Start oraz Pożyczka Bezzwrotna (patrz poniższa tabela).

Tylko teraz możesz wypróbować kredyt za darmo!
Z umowy zrezygnujesz bez konsekwencji. Sprawdź

Głównym atutem kredytów proponowanych przez Idea Bank jest najwyższy limit środków, które są dostępne bez zabezpieczeń (do 25 000 zł). W przypadku FM Banku analogiczna kwota wynosi 20 000 zł. Pozostali kredytodawcy wypłacą tylko 10 000 zł osobie nieposiadającej dodatkowych zabezpieczeń. Klient Idea Banku, który zapewnił odpowiednie zabezpieczenie w ramach obrotowego Kredytu na Start może pożyczyć nawet 35 razy większą kwotę (tj. 350 000 zł).

Kredyty oferowane przez Idea Bank można spłacać w ciągu 10 lat. Takie rozwiązanie sprawia, że miesięczna rata jest relatywnie niska. W przypadku kredytu gotówkowego z oferty Idea Banku (Pożyczki Bezzwrotnej) terminowa spłata rat odsetkowych po 10 latach skutkuje całkowitym umorzeniem kapitałowej części zadłużenia. To oznacza, że po dziesięcioletniej spłacie odsetek dług przedsiębiorcy po prostu zniknie.

Oferta kredytów, które można przeznaczyć na start działalności gospodarczej
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Rodzaj kredytu Wysokość prowizji za udzielenie kredytu Maksymalna wartość  kredytu Maksymalny okres kredytowania Szczegóły
Idea Bank   

Kredyt na Start + Rok bez ZUS-u
Kredyt obrotowy od 0,00% do 10,00%   350 000 zł 
(do 25 000 zł bez zabezpieczeń) 
120   miesięcy  Bank wypłaci dwanaście miesięcznych premii (12 x 400 zł/m-c), jeżeli klient: zaciągnie kredyt o wartości  min. 50 000 zł, będzie korzystał z konta w Idea Banku i usług księgowych Tax Care przez cały okres kredytowania, terminowo spłaci swoje zobowiązania ratalne.
Idea Bank 

Pożyczka Bezzwrotna
Kredyt gotówkowy 0,00% 25 000 zł bez zabezpieczeń 120 miesięcy Bank umorzy zadłużenie, jeżeli klient zapewnił wpływy na firmowy rachunek (min. 1000 zł/m-c),  terminowo spłacał raty odsetkowe przez 10 lat i korzystał z usług księgowych w Tax Care przez cały okres kredytowania.
Bank BPS

Kredyt na Dobry Początek
Kredyt obrotowy 2,00% (dodatkowo prowizja 0,10%, min. 100 zł za przyjęcie wniosku) do 50 000 zł 
(do 10 000 zł bez zabezpieczeń)
12 miesięcy -
FM Bank

Kredyt na Start
Kredyt gotówkowy 5,00% od 3000 zł do 20 000 zł bez zabezpieczeń 60 miesięcy -
mBank

Kredyt na Start
Kredyt w rachunku firmowym lub limit firmowej karty kredytowej od 0,00% do 5,00% 10 000 zł Prowizja za odnowienie limitu kredytowego: 2,00%
Pekao 

Kredyt obrotowy z poręczeniem EFI
Kredyt obrotowy 2,00%, min. 300 zł (dodatkowo prowizja 0,10%, min. 250 zł za przyjęcie wniosku) 20 000 zł
(do 10 000 zł bez zabezpieczeń)
12 miesięcy Kredyt z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego może służyć do sfinansowania środków trwałych o wartości nieprzekraczającej 3500 zł oraz majątku obrotowego (np. towarów i materiałów do produkcji). Kredyt dla firm, które już wystawiły jedną fakturę (zapłaconą przez kontrahenta).

Klienci Idea Banku przez rok płacą niższe składki na ZUS

W ramach uzupełnienia warto wspomnieć o ciekawej promocji, którą Idea Bank przygotował dla firm korzystających z Kredytu na Start. Tacy klienci mogą otrzymać premię, która przez rok częściowo pokryje koszty związane ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Nagroda o łącznej wartości 4800 zł (12 x 400 zł) zostanie wypłacona przedsiębiorcom, którzy będą aktywnie korzystali z konta firmowego w Idea Banku i usług księgowych TaxCare (patrz ostatnia kolumna powyższej tabeli).

Kredyt to nie wszystko! Znajdź dotację dla swojego biznesu 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »