A A A
drukuj

Lendico lepszą alternatywą dla firm pożyczkowych?

Data publikacji: 2014.03.24 godz. 15:46

Opracowanie własne
OCENA
4,1/5

Serwisy, dzięki którym internauci pożyczają sobie gotówkę starają się skutecznie konkurować z ofertą banków i firm pozabankowych.  Czym przekona klienta portal Lendico?

"summary">Weź pożyczkę bez banku
na Twoich zasadach

Zasady działania Lendico różnią się od rozwiązań, które do tej pory stosowały firmy pośredniczące w udzielaniu pożyczek społecznościowych.

Lendico to znacznie tańsza alternatywa dla „chwilówek

W przeciwieństwie do innych platform pożyczkowych Lendico samodzielnie ustala oprocentowanie pożyczki. Wysokość oprocentowania pożyczki oraz wartość raty obliczane są indywidualnie. Szacunki kosztów odsetkowych opierają się na specjalnym algorytmie, który powstał we współpracy z biurami informacji gospodarczej.
Oprocentowanie każdej pożyczki jest ustalane po wybraniu okresu spłaty (od 1 roku do 5 lat) i zakwalifikowaniu wnioskodawcy do jednej z pięciu grup ryzyka. Najbardziej wiarygodni pożyczkobiorcy zapłacą odsetki wynoszące 5,82% w skali roku. Kwota, którą otrzymuje pożyczkobiorca jest automatycznie pomniejszana o opłatę manipulacyjną (od 2,25% do 5,00%).

Zgodnie z ideą pożyczek społecznościowych osoba potrzebująca gotówki musi przedstawić cel, na który zamierza zrealizować dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu (od 1000 zł do 50 000 zł).

Nowe podejście do udzielania pożyczek

Główną cechą, która odróżnia Lendico od innych platform pożyczek społecznościowych jest staranna weryfikacja osób potrzebujących gotówki. Tacy klienci po zakończeniu bezpłatnej rejestracji muszą przedstawić kilka dokumentów. Pożyczkobiorca zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej powinien dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta osobistego za ostatnie trzy miesiące, kopię dokumentu tożsamości oraz rachunek lub fakturę ze swoim adresem. Lendico zapyta również o dane takie jak wiek, dochód netto czy formę zatrudnienia. Pamiętać zatem należy o tym, ze to, jak niskie będzie oprocentowanie, zależy od aktualnej sytuacji materialnej klienta.

Andrzej PrajsnarEkspert radzi
Platforma Lendico proponuje lepszy wariant pożyczek społecznościowych. Jej atutem jest system, który pozwala na automatyczne ustalanie oprocentowania. Takie rozwiązanie sprzyja zarówno inwestorom, jak i pożyczkobiorcom. Warto dodać, że pod względem kosztów pożyczek serwis Lendico może konkurować nawet z ofertą banków.
Andrzej Prajsnar analityk eBroker.pl

TAK również dla przedsiębiorców

Z portalu pożyczkowego, dla którego wysoka spłacalność jest jednym z priorytetów, mogą korzystać również przedsiębiorcy. Osoba prowadząca działalność gospodarczą przed zaciągnięciem pierwszego zobowiązania prócz dowodu tożsamości i trzymiesięcznych wyciągów z konta musi okazać potwierdzenie wpisu do bazy danych CEiDG, kopię książki przychodów i rozchodów za ostatnie trzy miesiące lub ubiegłoroczną deklarację PIT. 

Zarejestruj się w lendico.pl i wnioskuj o pożyczkę - kliknij tutaj »

Czytaj więcej w eBroker.pl: Społecznościowe pożyczki kuszą wizją zysków

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »