A A A
drukuj

Po leasing do Getina?

Data publikacji: 2015.01.27 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
5.0/5

Zakup samochodu lub maszyny można sfinansować nie tylko kredytem. Coraz popularniejszy jest leasing. Mechanizm wykorzystywany do niedawna wyłącznie przez firmy, dziś dostępny jest też dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Fot: gdzie po tani leasing?

Leasing to forma finansowania, którą najłatwiej porównać do wynajmu. Ten, kto chce nabyć np. samochód lub maszynę może zgłosić się do firmy leasingowej i poprosić, by ta sfinansowała zakup. Klient wybiera potrzebny mu sprzęt (samochód, maszyna, inne urządzenia), a firma leasingowa płaci za niego sprzedawcy.

Klient może korzystać z rzeczy płacąc co miesiąc raty leasingowe. Umowa leasingowa zawierana jest na określony czas (np. na 4 lata), a po jej zakończeniu leasingowany sprzęt może przejść na własność klienta - oczywiście po zapłacie kwoty wykupu.

W czym ten model różni się od kredytu bankowego? Przede wszystkim faktem, że przez cały czas trwania umowy leasingu, właścicielem rzeczy jest firma leasingowa, a klient otrzymuje maszynę bądź pojazd tylko do użytkowania. W przypadku kredytu bankowego, to klient od początku jest właścicielem rzeczy. Jakie to ma konsekwencje? Jeśli raty leasingowe nie są regulowane, firma leasingowa ma prawo odebrać swoją własność (sprzęt lub samochód). W przypadku problemów ze spłatą kredytu, klient ma prawo zawsze sprzedać użytkowaną rzecz, a środki pozyskane z tej transakcji przeznaczyć na spłatę zobowiązania wobec banku.

To wszystko sprawia, że leasing jest dostępny dużo łatwiej niż kredyt. Nie jest np. tak dokładnie sprawdzana zdolność kredytowa.

Co można wyleasingować?

Praktycznie wszystko. Najczęściej leasinguje się samochody i maszyny budowlane. Finansowanie za pośrednictwem leasingu dostępne jest przede wszystkim dla biznesu. Od pewnego czasu coraz popularniejszy staje się jednak leasing konsumencki. Pozwala on korzystać z tego rodzaju finansowania wszystkim tym, którzy nie prowadzą firm.

Taką ofertę ma np. Getin Leasing. Leasing konsumencki w tej instytucji pozwala sfinansować zakup przede wszystkim pojazdów. Chodzi tu zarówno o samochody i motocykle, jak i skutery i quady.

W przypadku samochodów maksymalny czas trwania umowy leasingu nie może przekroczyć 8 lat. Okres leasingu dla motocykli to maksymalnie 4 lata, a skuterów i quadów do 3 lat.

Ile to kosztuje?

By jeździć samochodem wystarczy 1 proc. wartości sprzętu jako opłata wstępna. W przypadku motocykli, skuterów i quadów przynajmniej 20 proc.

Do zawarcia umowy potrzebny będzie dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość. Do tego oświadczenie o osiąganych dochodach w przypadku procedury uproszczonej lub zaświadczenie w przypadku procedury standardowej.

Myślisz o zakupie samochodu?
Sprawdź ofertę leasingową z opłatą wstępną od 1% 

Do zalet leasingu konsumenckiego w Getin należą bez wątpienia:

  • większa dostępność w porównaniu do kredytu bankowego
  • możliwość skorzystania z produktu przez wszystkich tych, którzy otrzymali negatywną decyzje kredytową ze względu na rekomendację T
  • z leasingu mogą skorzystać także klienci, którzy pracują w oparciu o umowę zlecenie czy umowę o dzieło

Prowadzisz działalność gospodarczą? Czytaj o leasingu bez VAT »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »