A A A
drukuj

Podwyżki opłat w Citi Handlowym

Data publikacji: 2018.01.22 godz. 14:06
OCENA
4.8/5

Klienci banku Citi Handlowy powinni naszykować się na podwyżki opłat, w związku z zapowiadanymi przez bank zmianami w cennikach. Pojawią się nowe opłaty, a także wycofane zostaną niektóre produkty z oferty.

Fot: Zmiany w cenniku banku Citi Handlowego

Wprowadzenie opłaty w wysokości 5 zł na miesiąc za korzystanie z nośników zbliżeniowych oraz zmiana opłat za korzystanie i wydanie kart, zakładają zmiany w cenniku banku Citi Handlowy. 

Nowy cennik od marca 2018 roku
Zgodnie z zapowiedziami, Citi Handlowy od marca 2018 roku zmienia cennik kart kredytowych. Modyfikacje polegają na:

  • wprowadzeniu opłaty w wysokości 5 zł miesięcznie za korzystanie z nośników zbliżeniowych, czyli w praktyce naklejek.
  • wprowadzenie opłaty rocznej za wydanie i możliwość korzystania z każdej karty dodatkowej - 4 zł miesięcznie dla karty Silver, 9 zł miesięcznie dla kart Gold, World i PremierMiles, 11 zł miesięcznie dla karty Platinum.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Opłaty za karty od marca przyszłego roku wygenerują niebagatelne koszty roczne, które wyniosą:

  • 48 zł w przypadku kart Silver,
  • 108 zł w przypadku kart Gold, World, PremierMiles,
  • 132 zł w przypadku kart Platinium.

Nie zmienia się natomiast roczna opłata dla kart Citibank MasterCard World Signia Ultime/Citibank World Elite MasterCard Ultime. Wynosić będzie 250 zł.

Nadpłata spowoduje opłatę
Trudno logicznie uzasadnić kolejną zmianę w cenniku banku Citi Handlowy, która zostanie nałożona na klientów w związku z nadpłatą dokonaną na rachunku kraty kredytowej. W cenniku na 2018 roku pojawiła się opłata miesięczna w wysokości 20 zł za obsługę takiej nadpłaty. Będzie ona naliczana zawsze, gdy wystąpi w cyklu rozliczeniowym saldo dodatnie równe lub wyższe niż 200 zł.

Inne zmiany
Bank Citi Handlowy zdecydował się na wycofanie ze swojej oferty kart Citibank Student oraz ubezpieczenia Pakiet Bezpieczeństwa. Nie będzie można już z nich skorzystać od marca 2018 roku.
Do czasu wprowadzenia opłat za naklejki do płatności zbliżeniowej bank powinien udostępnić płatności Android Pay, a w dłuższej perspektywie czasu również płatności Apple Pay dla posiadaczy iPhone`ów.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »