A A A
drukuj

Raty zero procent w karcie kredytowej? Porównanie ofert

Data publikacji: 2022.06.02 godz. 11:38
OCENA
4.8/5

Opcja ratalnej spłaty zakupów dokonanych kartą jest bardzo wygodna. Porównaliśmy karty kredytowe z taką właśnie opcją. Jedna z nich zapewnia spłatę w ratach 0%!

Fot: Karta kredytowa

Karta kredytowa często jest przedstawiana jako rozwiązanie konkurencyjne względem kredytu gotówkowego. Warto wiedzieć, że często taka karta również daje możliwość spłaty zakupów kartą na warunkach podobnych do kredytu gotówkowego, w wygodnych ratach. Postanowiliśmy sprawdzić, które banki oferują taką możliwość. Nasza analiza może być przydatna na przykład w kontekście zbliżających się wakacyjnych wydatków, które mogą przekroczyć możliwości spłaty "z miesiąca na miesiąc".

Przy spłacie ratalnej koszty mogą być niższe
Poniższa tabela prezentuje najciekawsze karty kredytowe z opcją spłaty ratalnej. Jak nietrudno zauważyć, warunki wspomnianej spłaty są mocno zróżnicowane. Zdecydowanie najlepiej wypada propozycja Banku Pekao, czyli Karta Kredytowa z Żubrem. W przypadku skorzystania z opcji spłaty w ratach koszty rat będą zawsze niższe od standardowego kredytu na karcie. Dodatkowo dla kwoty do 3 000 zł (w zależności od wybranego pakietu), karta oferuje jedyne na rynku prawdziwe raty 10x0%.

Porównanie kart kredytowych z opcją spłaty ratalnej (maj 2022)
Nazwa banku
nazwa karty
Spłata ratalna Warunki spłaty zadłużenia Sprawdź ofertę
Pekao
Karta Kredytowa
z Żubrem
Możliwa 10 rat 0%
od 1000 zł do 3000 zł

(w zależności od pakietu karty)
promocyjne oprocentowanie
limitu karty do 31.08.2023 r.:
9,70% (RRSO: 9,92%)
oprocentowanie rat: 8,24% - 9,21%
Sprawdź »
Citi Handlowy
Citibank
BP Motokarta
Możliwa RRSO: 18,97%
(oprocentowanie: 17,50%)
Sprawdź »
Santander Consumer
Bank
TurboKARTA
Możliwa RRSO: 20,61%
(oprocentowanie: 17,50%)
Sprawdź »
Citi Handlowy
Karta Citibank
+ 600 zł na Allegro!
Możliwa RRSO: 22,29%
(oprocentowanie: 17,50%)
Sprawdź »
Santander Consumer
Bank
Visa Comfort
Możliwa RRSO: 21,51%
(oprocentowanie: 17,50%)
Sprawdź »

Karta Kredytowa z Żubrem funkcjonuje w ramach jednego z pakietów: Standard, Złoty lub Platynowy. W pakiecie Standard opłata miesięczna za obsługę karty jest bezwarunkowo za 0 zł. Dodatkowo dla osób, które otworzą kartę w terminie do 31.08.2022 r., bank oferuje stałe, obniżone oprocentowanie 9,70% do 31.08.2023!
Nasza analiza potwierdza, że propozycje konkurentów Banku Pekao S.A. są często droższe. Warto też wspomnieć, że Karta Kredytowa z Żubrem ma jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na rynku, aż do 58 dni. Klient może odroczyć płatność za zakupy nie ponosząc odsetek.

Klient Pekao SA może rozłożyć swoje zakupy na raty 0%

Koszty oczywiście nie mogą być jedynym kryterium branym pod uwagę podczas porównywania ofert kart kredytowych. Pewne znaczenie mają również dodatkowe elementy oferty (bonusy) oraz ciekawe funkcje. Pod tym względem, Karta Kredytowa z Żubrem też wypada interesująco.
Warto pamiętać, że wspomniana karta zapewnia stałą możliwość rozłożenia dokonanych kartą zakupów na 10 rat 0% do 1000 zł w pakiecie Standard. Może być to szczególnie użyteczna funkcja w przypadku produktów i usług pozbawionych atrakcyjnej opcji zakupu ratalnego w punkcie sprzedaży. Wraz ze wzrostem pakietów kwota, jaką można rozłożyć na raty 0% wzrasta odpowiednio do 2000 zł (pakiet Złoty) oraz 3000 zł (pakiet Platynowy). Integralnym elementem oferty Pekao SA jest również ubezpieczenie zakupów oraz transakcji internetowych. W przypadku podstawowego pakietu Standard, obydwa ubezpieczenia mają sumę na poziomie 1000 zł.
Po sprawdzeniu oferty rynkowej widzimy, że niektórzy konkurenci Pekao SA zaproponowali klientom zwrot za zakupy w Internecie. Posiadacze pakietu Złotego i pakietu Platynowego w Karcie z Żubrem również mogą liczyć na taki zwrot. Wynosi on odpowiednio 2% wartości zakupów online, do 20 zł miesięcznie (pakiet Złoty) oraz 2%, do 30 zł miesięcznie (pakiet Platynowy). Pulę korzyści dla posiadacza wszystkich pakietów uzupełniają dodatkowe punkty w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile oraz ubezpieczenia podróżne. Sprawdź ofertę Pekao SA »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »