A A A
drukuj

Usługi private banking – dla kogo?

Data publikacji: 2018.06.08 godz. 15:01
OCENA
5,0/5

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i robią wszystko, aby idealnie dopasowywać swoje usługi, zwłaszcza dla klientów zamożnych. To dla nich powstały oferty typu private banking. Kto może liczyć na takie szczególne traktowanie w banku?

Fot: Jak obsługuje się klientów premium?

Usługa Private Bankingu z reguły przeznaczona jest dla zamożnych klientów, których aktywa płynne w większości przypadków wynoszą co najmniej 1 mln zł. 

Czym jest private banking?
Wyjątkowi klienci banków mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie, jeśli zdecydują się na otwarcie rachunku osobistego w pakiecie private banking. To zbiór usług dla ważnych, zamożnych klientów, obejmujący:

 • pomoc dedykowanych doradców klienta,
 • specjalne usługi concierge,
 • możliwość negocjowania warunków lokat,
 • darmowy dostęp do usług, które dla klienta indywidualnego są płatne lub kompletnie niedostępne.

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Banki oferujące usługi private banking chcą w ten sposób wyróżnić i nagrodzić w pewien sposób klientów, którzy mają wysokie dochody i duże oszczędności oraz są skłonni je zdeponować w wybranym banku.

Jak zostać klientem premium?
Z usług private banking wbrew pozorom korzystają nie tylko bogacze z pierwszej dziesiątki listy milionerów w Polsce. Niektóre banki przypisują status klienta bankowości osobistej czy klienta premium nawet wtedy, gdy dana osoba gwarantuje co najmniej 2000 zł wpływów na konto co miesiąc.
Inne nie odchodzą od tradycyjnie ujmowanych warunków private bankingu i ustanawiają minimalny próg kapitałowy umożliwiający skorzystanie z usług bankowości prywatnej na polskim rynku na poziomie miliona złotych płynnych aktywów.
Trudno zatem określić sztywne progi wejścia dla ofert typu private banking na polskim rynku finansowym. Im więcej klient zarabia i więcej ma płynnych aktywów finansowych - w Polsce i za granicą, tym w większej liczbie banków skorzysta z takich dedykowanych ofert.
Przykładowe granice ofert private bankingu w Polsce prezentują się w następujący sposób:

 • Noble Bank - Private Banking, rachunek Noble dostępne dla klientów z aktywami w wysokości minimum 1 mln zł,
 • mBank - oferta mPrivate Banking, mWealth Management - dostęp dla klientów z płynnymi aktywami w wysokości minimum 1 mln zł,
 • Raiffeisen Bank - oferta Friedrich Wilhelm Raiffeisen - dostępna dla klientów z płynnymi aktywami w wysokości minimum 1 mln zł,
 • Citi Handlowy - oferta CitiGold, CitiGold Select, Citi Private Bank London dla osób z minimalnymi aktywami w ofercie Citi-Gold Select 3 mln zł,
 • Bank Pekao - oferta Pekao private banking - dla osób z aktywami w wysokości minimum 1 mln zł.

Szukasz najlepszej lokaty? Porównaj oferty »

Każdy bank może samodzielnie ustalać warunki dotyczące korzystania przez swoich wyjątkowych klientów z usługi typu private banking.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
 • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
 • VeloKonto w VeloBank »