A A A
drukuj

Czy mandat można opłacić online?

Data publikacji: 2019.09.30 godz. 15:41
OCENA
5,0/5

Za brak zapiętych pasów, rozmowy telefoniczne bez zestawu głośnomówiącego, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, za przekroczoną dozwoloną prędkość czy złe parkowanie - policjanci wystawiają na co dzień tysiące mandatów dla kierowców, którzy naruszają lub łamią przepisy ruchu drogowego. Czy osoba ukarana mandatem może go opłacić w trybie online?

Fot: Jak zapłacić za mandat przez internet?

Mandat wystawiony przez policję może być opłacony przez internet, z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. 

Policja kontroluje kierowców
Odpowiednie służby dysponują wieloma narzędziami, pozwalających na kontrolowanie przestrzegania przez kierowców istniejących przepisów. Fotoradary ustawione wzdłuż wielu dróg, odcinkowe pomiary prędkości, kontrole doraźne policjantów drogówki, a także akcje związane z krążeniem floty aut policyjnych nieoznakowanych, łapiących piratów drogowych. To tylko jedne z wielu przykładów tego, w jaki sposób policja może dyscyplinować kierowców na drogach.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Jak zapłacić za mandat?
Jeśli kierowca zostanie ukarany mandatem, wówczas jego obowiązkiem jest jego opłacenie. Nie musi tego robić na miejscu, choć ma taką możliwość, bowiem od 1 lutego 2018 roku policjanci są wyposażeni w terminale płatnicze POS. Kierowca może więc zapłacić policjantom kartą, a nawet BLIK-iem. Wielu kierowców nie chce płacić od razu za mandat i woli poczekać z tym. Później mogą go opłacić na poczcie, przekazem gotówkowym, ale też przez internet.
Opłacenie mandatu online wymaga jedynie dostępu do bankowości internetowej. Zwykle w bankowości online przelew należy autoryzować przy użyciu krótkiego kodu przesyłanego SMS-em na numer telefonu komórkowego posiadacza. Cała procedura jest prosta i wykonuje się ją w 2-3 minuty. Mandat opłacany jest na konto Urzędu Skarbowego w Opolu.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Od początku 2016 roku wszystkie należności z tytułu mandatów karnych kredytowanych i zaocznych trafiają na konto Pierwszego Urzędu Skarbowego właśnie w Opolu, bez względu na to, gdzie zostały wystawione i jakie jest miejsce zamieszkania ukaranego. Urząd w Opolu został wskazany w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów z dnia 13 listopada 2015 roku. Wszystkie wpływy z mandatów trafiają ostatecznie do budżetu państwa.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »