A A A
drukuj

Gdzie szukać kredytu gotówkowego ze stałą ratą?

Data publikacji: 2016.01.19 godz. 13:41
OCENA
3.7/5

Stopy procentowe NBP utrzymują się na rekordowo niskim poziomie. Możliwe, że wkrótce będzie kolejne „cięcie”. W takiej sytuacji, warto szukać kredytu gotówkowego ze stałą ratą.

Fot: Gdzie szukać kredytu gotówkowego ze stałą ratą?

Stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego cay czas utrzymuje się na najniższym poziomie w historii (1,50%), a maksymalne oprocentowanie kredytów i pożyczek wynosi jedynie 10,00% rocznie. Część ekspertów spodziewa się, że w I kw. 2016 r. nowy skład Rady Polityki Pieniężnej znów obniży stopy procentowe (o 0,25 lub 0,50 punktu procentowego). Na początku przyszłego roku możliwe są już zupełnie inne decyzje RPP (tzn. podwyżki stóp procentowych). Dlatego osoby pożyczające gotówkę od banku, powinny zastanowić się nad kredytem posiadającym stałe oprocentowanie. Taki kredyt obecnie jest dostępny w czterech popularnych bankach.

Alior, T- Mobile i BGŻ - BNP pożycza bez wychodzenia z domu
Obecnie pożyczanie gotówki na zmienny procent jest mniej ryzykowne dla banków. Mimo tego, cztery instytucje nadal oferują kredyty gotówkowe ze stałą stawką oprocentowania. Mowa o T - Mobile Usługach Bankowych, Alior Banku, BGŻ - BNP Paribas oraz ING Banku Śląskim (patrz poniższa tabela). Warto zwrócić uwagę, że trzy pierwsze banki pożyczają gotówkę bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie formalności są załatwiane przez Internet, telefon albo za pośrednictwem kuriera. Alior Bank dodatkowo deklaruje, że sumę do 4000 zł można otrzymać bez zaświadczenia o dochodach. W takim przypadku wystarcza tylko wyciąg z rachunku osobistego klienta.
Warto zwrócić uwagę, że w Alior Banku oraz ING Banku Śląskim stałe oprocentowanie jest stosowane, gdy okres spłaty nie przekracza 36 miesięcy. Dla T - Mobile Usług Bankowych, analogiczny okres wynosi 60 miesięcy. Osoby wybierające propozycję BGŻ - BNP Paribas, mogą liczyć na gwarancję stałego oprocentowania i stałej raty, niezależnie od długości okresu kredytowania. Dlatego kredyt gotówkowy we wspomnianym banku (iGotówka), ma nieco wyższą ratę niż konkurencyjne produkty (patrz poniższa tabela). Nad sprawdzoną iGotówką powinny zastanowić się przede wszystkim osoby, które chcą pożyczyć pieniądze na dłuższy okres (np. 5 - 7 lat).

Popularne kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Rata kredytu
10 000 zł
na 24 miesiące
Oprocentowanie Prowizja Kontakt z bankiem
T-Mobile Usługi Bankowe 
Pożyczka Gotówkowa
468,90 zł 4,90% 6,99% Wypełnij formularz kontaktowy »
Alior Bank 
5% dla każdego
500,13 zł 5,00% 14,00% Złóż wniosek online o kredyt »
BGŻ - BNP Paribas 
iGotówka
533,00 zł 9,90% 15,00% Złóż wniosek online o kredyt »
ING Bank Śląski 
Pożyczka Gotówkowa
479,91 zł 10,00% 4,00%

Dwa banki oprócz niezmiennej raty oferują zwrot odsetek …
Na uwagę zasługują również dodatkowe cechy dwóch analizowanych kredytów. Klienci Alior Banku mogą liczyć na gwarancję najniższej raty oraz zwrot wszystkich odsetek w przypadku spłaty zadłużenia przed upływem sześciu miesięcy. Ciekawą promocję wprowadził również Bank T - Mobile. Jego klienci, którzy pożyczą gotówkę przynajmniej na 5 lat, będą mogli otrzymać zwrot odsetek za cały ostatni rok spłaty. Wspomniana promocja w T - Mobile Usługach Bankowych obowiązuje do końca stycznia 2016 r.
Dowiedz się więcej o gwarancji najniższej raty w Alior Banku »

Dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych stałymi ratami jest to, że wszystkie analizowane banki nie wymagają zakupu obowiązkowych ubezpieczeń do kredytu (np. ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia od skutków utraty pracy). Dzięki temu koszty są łatwiejsze do oszacowania, gdyż ograniczają się tylko do odsetek i prowizji przygotowawczej.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus