A A A
drukuj

Jak kupić obligacje skarbowe?

Data publikacji: 2018.10.25 godz. 16:46
OCENA
3.1/5

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe dłużne, których cechą charakterystyczną jest to, że są emitowane przez Skarb Państwa. Dlatego ich wykup jest gwarantowany przez państwo, stąd też ryzyko inwestycyjne w ich przypadku jest zminimalizowane niemal do zera. Gdzie i jak kupić obligacje skarbowe?

Fot: Gdzie się kupuje obligacje skarbowe?

Obligacje skarbowe, czyli emitowane przez Skarb Państwa, można kupić przez internet, w stacjonarnych Punktach Sprzedaży Obligacji lub przez telefon. 

Czym są obligacje skarbowe?
Ministerstwo Finansów jako przedstawiciel Skarbu Państwa sprzedaje papiery wartościowe - obligacje skarbowe. To najprostszy sposób na to, aby pożyczyć dla państwa od nabywcy obligacji daną kwotę. Każda obligacja skarbowa zobowiązuje państwo do zwrócenia kwoty pożyczonej w ramach obligacji wraz z założonymi odsetkami, w oznaczonym czasie.
Jak nabyć obligacje skarbowe i oszczędzać na przyzwoity procent, w warunkach pewności zwrotu wpłaconego kapitału?

Szukasz najlepszej lokaty? Porównaj oferty »

Kupowanie obligacji skarbowych online
Najwygodniejszym sposobem kupowania obligacji skarbowych jest skorzystanie z dystrybucji online takich papierów wartościowych. Wystarczy wejść na stronę www.zakup.obligacjeskarbowe.pl. Tam zakłada się konto lub loguje na konto zarejestrowanego użytkownika, a następnie można już dokonać zakupu.
Sam proces nabycia obligacji skarbowych online jest intuicyjny:

  • klient wybiera ikonę „zakup”,
  • wskazuje rodzaj i liczbę kupowanych obligacji,
  • przelewa środki na zakup,
  • otrzymuje na przypisany do konta adres e-mail wiadomość o zakupie obligacji skarbowych.

Potwierdzenie zakupu obligacji skarbowych online klient może odebrać w dowolnym Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Zakup obligacji stacjonarnie
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestor nabył obligacje Skarbu Państwa w jednym ze stacjonarnych Punktów Sprzedaży Obligacji, które znajdują się w każdej placówce PKO Banku Polskiego. Usługa dostępna jest dla wszystkich chętnych na nabycie obligacji, a bez znaczenia jest to, czy posiadają oni rachunek w PKO BP.
W Punkcie Sprzedaży Obligacji wystarczy okazać dokument tożsamości, określić rodzaj i liczbę kupowanych obligacji i opłacić odpowiednią sumę. Później wydawane są potwierdzenia zakupu obligacji. Po upływie okresu oszczędzania wpłacona kwota z odsetkami zwracana jest inwestorowi na konto lub w gotówce, w punkcie stacjonarnym.

Konta oszczędnośœciowe z 18 banków. Porównaj oferty »

Zakup obligacji przez telefon
Bez wychodzenia z domu można kupić obligacje skarbowe przez telefon, ale najpierw klient musi zarejestrować się w Punkcie Sprzedaży Obligacji i aktywować dostęp do konta przez telefon. Punkty znajdują się we wszystkich placówkach PKO Banku Polskiego. Z pomocy doradcy skorzystać można od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy oddziałów.
W celu zakupu obligacji przez internet trzeba zadzwonić na numer: 801 310 210 lub +48 81 535 66 55, złożyć dyspozycję u konsultanta i przelać środki na zakup obligacji. Potwierdzenie zakupu klient odbiera w dowolnym Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »