A A A
drukuj

Kredyt bankowy bez zaświadczenia o zarobkach – czy to możliwe?

Data publikacji: 2018.06.27 godz. 16:06
OCENA
5,0/5

Banki w sposób restrykcyjny podchodzą do kwestii szacowania i sprawdzania zdolności kredytowej klienta. Dlatego w większości przypadków przy ubieganiu się o kredyt w banku należy przedstawić zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Czy można zaciągnąć kredyt bez takich dokumentów?

Fot: Szybka pożyczka bez zaświadczeń.

Banki mają w swoich ofertach kredyty bez zaświadczeń o zarobkach, choć nie są to kredyty bez szacowania zdolności i wiarygodności kredytowej. Zaświadczenia te są zastępowane np. historią rachunku bankowego czy potwierdzeniem złożenia PIT. 

Popularny produkt bankowy
Kredyt gotówkowy to produkt, który znajdziemy w praktyce w niemal każdym banku. Pozwala na realizację dowolnych celów kredytowych i pod tym względem przypomina pożyczkę gotówkową, udzielaną w systemie pozabankowym.
Przy kredycie gotówkowym banki sprawdzają historię kredytowania klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz wyliczają zdolność kredytową. Najczęściej takie wyliczenia są przeprowadzane na bazie zaświadczeń o zarobkach potencjalnego kredytobiorcy. Istnieje jednak szansa, aby w banku uzyskać kredyt i nie musieć przedstawiać zaświadczeń tego rodzaju.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Inne podstawy udzielenia kredytu
Nie tylko zaświadczenie o zarobkach może pozwolić bankowi na oszacowanie wysokości zdolności kredytowej klienta. Jeśli jest to osoba, która ma długą historię współpracy z daną instytucją bankową, weryfikacja może być przeprowadzona z wykorzystaniem historii rachunku. W takim przypadku klient może liczyć nawet na kredyt bez zaświadczeń, ponieważ bank po złożeniu wniosku o kredyt po prostu sięgnie po historię operacji wykonywanych na koncie bankowym kredytobiorcy. Jeśli wpływy będą odpowiednio wysokie w stosunku do przelewów wychodzących lub stałych zleceń, najprawdopodobniej taki klient będzie miał zdolność kredytową.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Nawet jeśli klient nie ma w banku, w którym ubiega się o uzyskanie kredytu, swojego rachunku, to może zaciągnąć takie zobowiązanie, składając wraz z wnioskiem o kredyt wyciąg z kilku ostatnich miesięcy historii konta w innym banku. Czasem do uzyskania kredytu gotówkowego będzie potrzebny wyciąg z zaledwie 3 ostatnich miesięcy.
Można też zaciągnąć kredyt bankowy na podstawie deklaracji podatkowej PIT. Bank prosi klienta składającego wniosek kredytowy o dołączenie do niego załącznika w postaci kopii złożonego w urzędzie skarbowym zeznania PIT. To źródło informacji o rocznych dochodach danej osoby, dlatego tak samo skutecznie jak i zaświadczenia o wysokości dochodów będzie ono mogło posłużyć do oszacowania zdolności kredytowej.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »