A A A
drukuj

Za mandat zapłacisz kartą lub BLIK-iem

Data publikacji: 2018.02.28 godz. 14:51
OCENA
4,5/5

Łamiący przepisy kierowcy muszą liczyć się z możliwością nałożenia na nich mandatu i punktów karnych za wykroczenia i przestępstwa przeciwko prawu drogowemu. Obecnie wystawiane były mandaty kredytowe, z odpowiednim terminem płatności. Teraz zostały wprowadzone płatności za mandaty kartą lub BLIK-iem.

Fot: Za mandat można zapłacić kartą oraz Blikiem.

Od 1 lutego 2018 roku kierowcy w Polsce mają możliwość uiszczania płatności za mandaty za pomocą karty płatniczej oraz systemu płatności bezgotówkowych BLIK. 

Terminal płatniczy w każdym radiowozie
Od 1 lutego 2018 roku w polskich radiowozach znajdują się terminale płatnicze POS. To element programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, który jest realizowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową.
W wyniku tego za mandaty otrzymywane m.in. przez kierowców można zapłacić kartą płatniczą lub BLIK-iem, podobnie jak za zakupy w sklepie lub za transakcje w punkcie usługowym.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Grzywny płacone w formie bezgotówkowej
Możliwość regulowania płatności wynikających z grzywien nakładanych przez policję w formie bezgotówkowej została zapewniona obywatelom przez nowelizację Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, która weszła w życie we wrześniu 2017 roku. Zgodnie z jej postanowieniami obywatel, który otrzymał mandat, może zadecydować o sposobie uiszczenia należnej opłaty. Może wybierać spośród kilku propozycji:

  • płatność kartą płatniczą,
  • płatność BLIK-iem,
  • płatność przelewem,
  • płatność na poczcie.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Poszerzanie systemu e-płatności
Polacy sukcesywnie przekonują się do dokonywania płatności bezgotówkowych - w sklepach, w punktach usługowych, ale również w innych instytucjach. Cyfrowe instrumenty płatnicze udostępnione przez policję mają wpłynąć m.in. na komfort kierowców.
Z możliwości regulowania mandatów kartą płatniczą skorzystają również ukarani na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obcokrajowcy, którzy dotychczas musieli płacić za mandaty na miejscu, w obowiązującej walucie.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »