A A A
drukuj

Smart Bank - prostota w mobilnym wydaniu

Data publikacji: 2014.10.28 godz. 00:00

artykuł sponsorowany

OCENA
4.0/5

Bardzo prosta oferta, promowanie bankowości mobilnej, atrakcyjne oprocentowanie kont i łatwość otrzymania kredytu. To najlepsze wyróżniki Smart Banku – marki BizBanku, instytucji powołanej do obsługi przede wszystkim mikroprzedsiębiorców.

Fot: prosta i szybka bankowość

Bankowy dyskont?

Smart Bank nazywany jest dyskontem bankowym. Jego szczególną cechą jest bowiem maksymalna prostota. Klienci nie mają do dyspozycji kilku rodzajów kont bankowych, szerokiej gamy kart kredytowych i oferty pożyczkowej. Ma być maksymalnie prosto.

I tak jest tu tylko Konto Smart (jako normalny rachunek rozliczeniowy) i Konto Smart Procent, które pełni rolę konta oszczędnościowego. Analogiczna sytuacja jest w przypadku przedsiębiorców. Dla nich dedykowane jest Smart Biznes Konto i Smart Biznes Procent. Podobnie z kartą płatniczą. Bank proponuje tylko jedną dla klientów detalicznych i jedną dla klientów biznesowych.

To wszystko powoduje, że bank może zaproponować swoim klientom konto za darmo.

Jak przystało na dyskont bankowy, nie ma tu żadnych gwiazdek
małych druczków i warunków do spełnienia, by za konto nie płacić.

(Prawie) wszystko za darmo

Można powiedzieć, że darmowe jest prawie wszystko, bo płaci się tylko za przelew zagraniczny (5 zł), realizację polecenia zapłaty (5 zł), papierowy przelew (5 zł) i za wydanie zaświadczeń i opinii bankowych (tu nawet 50 złotych). Nie płaci się nawet za używanie karty płatniczej.

Do końca 2014 roku wypłaty z wszystkich bankomatów na świecie są darmowe. Potem gratisowe są pierwsze trzy. Każda kolejna to koszt 5 złotych. Podobnie rzecz ma się w przypadku konta oszczędnościowego. Jego użytkowanie jest darmowe. 5 złotych kosztuje przelew na rachunek w obcym banku. Gdy klient zechce przelać oszczędności na swój własny rachunek w Smart Banku, to pierwszy taki przelew (wewnętrzny) zawsze jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 złotych.

Zakładanie i używanie rachunków jest maksymalnie uproszczone. Serwis internetowy pozbawiony jest bogatej grafiki, a wersja mobilna jest bardzo intuicyjna. Rachunek można założyć albo podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera albo potwierdzając swoją tożsamość przelewem weryfikacyjnym.

Kredyt w 24 godziny? Czytaj więcej na kolejnej stronie »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloDom Zielona Hipoteka w VeloBank »