A A A
drukuj

Okres bezodsetkowy - jak bezpłatnie korzystać z karty kredytowej?

Data publikacji: 2018.09.03 godz. 15:55
OCENA
5.0/5

Do rezerwacji biletów lotniczych, biletów na koncerty czy wydarzenia sportowe, albo do wynajęcia samochodu za granicą czy rezerwacji miejsca w hotelu - to tylko jedne z wielu sytuacji, w których niezbędna jest karta kredytowa. Nie trzeba obawiać się korzystania z niej, zwłaszcza jeśli spłacamy zaciągnięty za jej pośrednictwem dług w tak zwanym okresie bezodsetkowym.

Fot: Jak korzystać z karty kredytowej bez odsetek?

Karty kredytowe mają przypisany okres bezodsetkowy, składający się z okresu rozliczeniowego dla dokonanych kartą transakcji oraz z okresu przeznaczonego na spłatę zadłużenia. Jeśli dług na karcie zostanie spłacony przed końcem okresu bezodsetkowego, odsetki od długu nie zostaną naliczone. 

Karta kredytowa nie musi być droga
Błędne i niesprawiedliwe postrzeganie karty kredytowej tylko przez pryzmat możliwych kosztów korzystania z kredytu, sprawia, że wielu klientów banków jak ognia unika tzw. kredytówek. W swoich portfelach ma je niewielu konsumentów, a szkoda, ponieważ karta kredytowa może być bardziej funkcjonalna niż karta debetowa i przynosić liczne profity użytkownikowi.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Przede wszystkim trzeba wybrać ofertę na kartę kredytową, która będzie dla nas najbardziej korzystna - z niskimi opłatami za korzystanie z karty i za udzielenie kredytu na karcie. Pamiętajmy, że przed wydaniem karty kredytowej klientowi, musi on o nią wnioskować, co wiąże się z obowiązkiem badania przez bank jego zdolności i historii kredytowania w BIK. Jeśli dana osoba nie ma negatywnych wpisów w bazach Biura Informacji Kredytowej, a ponadto z jej dokumentów finansowych wynika, że ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową, bank może przychylić się do jej wniosku o wydanie karty kredytowej.
Trzeba sprawdzić przy tym w umowie, ile będzie kosztowała taka karta miesięcznie, czy bank pobiera opłaty za wypłaty z bankomatów (są one normą), oraz jak długo trwa okres bezodsetkowy związany z kartą. Dzięki wykorzystaniu tego okresu na swojej karcie kredytowej, można korzystać z pieniędzy banku całkowicie za darmo.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Okres bezodsetkowy
Bezpłatne korzystanie z kredytówki jest związane z zastosowaniem okresu bezodsetkowego. To okres, w którym klient powinien spłacić swoje zadłużenie z tytułu płatności kartą kredytową, aby bank nie naliczył od tej kwoty odsetki. Najczęściej okres bezodsetkowy w polskich bankach wynosi 54-56 dni.
Jeśli płacimy kartą kredytową i pilnujemy regularnej spłaty zadłużenia, czyli nie przekraczamy okresu bezodsetkowego, karta kredytowa nie pociągnie za sobą żadnych opłat, prócz ewentualnej prowizji miesięcznej lub rocznej.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »