A A A
drukuj

Dlaczego warto płacić kartą kredytową?

Data publikacji: 2019.11.26 godz. 11:49
OCENA
5.0/5

Kredyt w banku można zaciągnąć na wiele różnych sposobów, między innymi z wykorzystaniem karty kredytowej. Może ona być elementem zabezpieczenia finansowego, na ciężkie czasy, kiedy nagle będziemy potrzebować dodatkowych środków pieniężnych. Jednak wiele kwestii przemawia za tym, aby postarać się o kartę kredytową w banku i nią płacić w sklepach i punktach usługowych.

Fot: Do czego się przydaje karta kredytowa?

Okres bezodsetkowy sprawia, że karta kredytowa pozwala na korzystanie z pieniędzy banku, bez płacenia odsetek. Poza tym karta ułatwia rezerwację lotów, miejsc noclegowych czy aut na wynajem za granicą, a także na wzięcie udziału w wielu promocjach czy konkursach. 

 

Plastik z przypisanym kredytem
W bankach wydawane są karty płatnicze, które można podzielić na co najmniej dwie kategorie. To karty płatnicze debetowe i kredytowe. Te pierwsze są przypisane do konta bankowego i przy płaceniu nimi klient banku wydaje po prostu pieniądze zgromadzone na rachunku osobistym oraz ewentualnie może skorzystać z oferty kredytowej, w postaci debetu w koncie lub linii kredytowej.
Natomiast karta kredytowa jest elementem oferty kredytowej banku. W ramach takiej karty klient może skorzystać z pieniędzy, które zostały mu udostępnione w ramach limitu kredytowego. Płacąc więc kartą kredytową, zaciąga się jednocześnie dług wobec banku.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Okres bezodsetkowy
Z uwagi na konstrukcję oferty kredytowej, jaka adresowana jest do posiadaczy karty kredytowej, warto zdecydować się na taki tryb kredytowania. Głównie dlatego, że bank oddaje do dyspozycji klienta pewien limit kredytowy i można z niego dowolnie korzystać.
Przez cały miesiąc kredytobiorca może wydawać pieniądze banku w ramach przyznanego mu limitu, w okresie rozliczeniowym. Od jego rozpoczęcia, w zależności od banku, klient ma od 20 do 26 dni na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Łącznie w ramach okresu bezodsetkowego użytkownik karty kredytowej ma 50-56 dni na zwrot pożyczonych środków, bez konieczności płacenia odsetek. Jeśli klient nie spłaci długu w takim terminie, musi liczyć się z tym, że bank naliczy mu koszt korzystania z karty kredytowej.
Uwaga! Okres bezodsetkowy dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych, ale jeśli klient skorzysta z karty do wypłaty gotówki z bankomatu, to odsetki od tak zaciągniętego długu zapłacić należy od razu.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Dlaczego warto płacić kartą kredytową?
Wiele cech karty kredytowej sprawia, że warto korzystać z takiej formy kredytu. Można dzięki niej bez problemu rezerwować noclegi i loty, albo wynajmować samochody za granicą, kiedy karta debetowa nie będzie na to pozwalała. Zakupy dzięki karcie kredytowej można robić szybciej, zwłaszcza przy dokonywaniu transakcji w sklepach internetowych.
Nie bez znaczenia dla atrakcyjności karty kredytowej jest to, że można płacić nią bezpiecznie, dzięki usłudze chargeback. Pozwala ona na cofnięcie środków wydanych za pomocą karty, jeśli np. zamówione towary nie doszły, albo klient dostał nie to, co zamówił. Często w bankach oferowane są promocje związane z wyrobieniem i aktywnością w płaceniu kartą. Warunki do spełnienia są proste, a klient może otrzymać na przykład bon na zakupy na kilkaset złotych.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »