A A A
drukuj

Visa dopłaci do Twoich zakupów opłaconych kartą z jej logo!

Data publikacji: 2015.12.15 godz. 13:06

Opracowanie własne
OCENA
3.4/5

Visa dopłaci do zakupów posiadaczom kart debetowych i kart kredytowych. Ile można otrzymać dopłaty za używanie swojej karty płatniczej Visa? 

Fot: Visa dopłaci do Twoich zakupów opłaconych kartą z jej logo!

Obnika stawek interchange w połączeniu ze spadkiem oprocentowania kredytów, zmotywowała banki do wycofania popularnych premii dla posiadaczy kart płatniczych (tzw. moneybacków). W obecnych warunkach takie bonusy są już rzadkością. Można spodziewać się, że po wprowadzeniu podatku bankowego, kolejni kredytodawcy zrezygnują z nagród za płatność kartą. W związku z tym, nowa oferta firmy Visa dodatkowo zyskuje na atrakcyjności. Wspomniany operator płatniczy niedawno uruchomił program premiowy (Visa Oferty), z którego mogą korzystać klienci wszystkich banków. Jedynym wymogiem jest posiadanie prywatnej karty wydanej przez Visę. Nowa promocja tej firmy, wzbudza ciekawość wśród naszych czytelników. Dlatego postanowiliśmy dokładnie wyjaśnić, kto może liczyć na zwrot pieniędzy od Visy.

Rejestracja naszej karty płatniczej jest pierwszym krokiem …
Ważnych informacji na temat programu Visa Oferty, trzeba szukać w jego regulaminie. Wspomniany dokument mówi, że z nowej promocji Visy może skorzystać każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat i posiada miejsce zamieszkania na terenie Polski 
  • dysponuje kartą debetową wydaną przez firmę Visa i połączoną z rachunkiem w krajowej walucie (karta dodatkowo musi być wydana w Polsce i zarejestrowana pod adresem korespondencyjnym posiadacza)
  • zakończyła procedurę rejestracyjną w programie Visa Oferty

Warto nadmienić, że program Visa Oferty jest niedostępny dla tych osób, które posiadają kartę zarejestrowaną na własną firmę albo „plastik” wydany przez pracodawcę. W opisywanej promocji, nie biorą udziału również karty przedpłacone (pre - paid).
Zakończenie procesu rejestracji jest konieczne, jeżeli posiadacz karty chce uczestniczyć w programie i otrzymywać zwrot za zakupy. Rejestrację można wykonać na stronie Visa Oferty. Dla użytkowników urządzeń mobilnych, przewidziano również możliwość rejestracji i korzystania z programu premiowego poprzez specjalną aplikację (Apple Store, Google Play i Windows Marketplace). Niezależnie od sposobu rejestracji, klient banku musi podać tylko numer swojej karty, adres e-mailowy oraz lokalizację (opcjonalnie). Po zweryfikowaniu adresu e-mail, można już zalogować się na stronie VisaOferty lub w aplikacji mobilnej.

Zwrot dla osób korzystających z ofert wynosi nawet 8% - 10%
Po zalogowaniu uczestnik programu Visa Oferty, może sprawdzić bieżące propozycje. Dotyczą one bardzo różnych produktów i usług. Obecnie w opisywanym programie biorą udział m.in. takie firmy jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Deichmann, Media Markt, Sephora, Agito.pl, Wittchen i Reebok. Wysokość zwrotu za zakupy internetowe zależy od konkretnej propozycji (patrz poniższa tabela). W niektórych przypadkach, firma Visa zwraca nawet 10% kwoty zapłaconej kartą. Korzystanie z promocji Oferty Visa, oczywiście jest bezpłatne. To oznacza, że zyski klienta są takie same, jak wysokość uzyskanego zwrotu za zakupy (jednorazowo do 760 zł). Visa deklaruje, że należna premia za zakupy internetowe powinna być wypłacona w terminie pięciu dni roboczych od transakcji. Warto podkreślić, że program Visa Oferty dotyczy tylko płatności, które zostały wykonane za pośrednictwem zarejestrowanej karty.
Załóż konto osobiste z kartą Visa, rób tańsze zakupy i odbierz 100 zł premii »

Przykładowe wartości zwrotów w programie premiowym Visa
Nazwa firmy Wartość zwrotu za zakupy online
Agito.pl 1,50% zwrotu
za najbliższe zakupy
Butyk.pl 9,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Chocolissimo 8,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Deichmann 8,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Douglas 5,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Eris 8,40% zwrotu
za najbliższe zakupy
Eveline Cosmetics 7,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Matras Księgarnie 3,25% zwrotu
za najbliższe zakupy
Media Markt 1,50% zwrotu
za najbliższe zakupy
PizzaPortal 10,00% zwrotu
za zakupy o wartości co najmniej 40 zł
PLL LOT 40 zł zwrotu
za zakupy o wartości co najmniej 700 zł
Reebok 55 zł zwrotu
za zakupy o wartości co najmniej 430 zł
Sephora 8,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Tchibo 10,00% zwrotu
za najbliższe zakupy
Wittchen 7,00% zwrotu
za najbliższe zakupy

Uwaga: Visa dodatkowo wypłaca 20 zł za zakupy na Allegro
W kontekście premii i bonusów warto nadmienić, że Visa ma dodatkową ofertę dla użytkowników serwisu Allegro. Takie osoby mogą otrzymać kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy w Allegro. Zasady opisywanej promocji są proste. Najpierw użytkownik serwisu Allegro musi zapłacić kartą Visa za swoje zakupy. Ta karta kredytowa lub debetowa, nie może być wcześniej rejestrowana w Allegro. Z promocji trwającej do 24 grudnia 2015 roku, wykluczono również karty wirtualne oraz przedpłacone (pre - paid). Jeden uczestnik promocji może otrzymać maksymalnie dwa kupony.
Po opłaceniu transakcji przy pomocy karty Visa, internauta musi podać i zapisać dane swojego „plastiku”. W trakcie 72 godzin od tej czynności, serwis Allegro przesyła e-mail na temat aktywacji kuponu. Wspomniany kupon (20 zł) dotyczy transakcji o wartości przynajmniej 100 zł i jest ważny do końca 2015 r. Jego użycie skutkuje obniżeniem ceny towaru o 20 zł. Warto nadmienić, że wykorzystanie kuponu jest możliwe tylko podczas transakcji opłacanych kartą Visa. Dzięki temu, operator płatniczy chce zachęcić użytkowników Allegro do płacenia kartą w Internecie.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloDom Zielona Hipoteka w VeloBank »